Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Pub "u Gordona"

Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 13 z 15]

1Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Pub "u Gordona" Sro 28 Maj 2014, 16:03

Mistrz Gry

Mistrz Gry
First topic message reminder :

Jeden z najstarszych pubów w mieście, o którym krążą już legendy. O tym, że założyciel był jednym z najsłynniejszych filantropów w okolicy, który został zamordowany przez swoja podopieczną-wariatkę. O tym, jak w tym miejscu w latach dwudziestych zbierały się po godzinach tęgie policyjne głowy infiltrujące tutejsza siatkę przestępców. Ba, żyją też legendy o tym, jak w latach 60. zamordowano tu z zimna krwią jednego z przywódców kartelu, a zabójcę podszedł go w przebraniu kelnera, fundując mu arszenik w koktajlu bezalkoholowym.
Jednak żadna z tych miejskich legend nie sprawiła, że ludzie przestali tu uczęszczać. Wręcz przeciwnie – lokal przez to zyskał klientele głodną nie tylko whiskey z lodem, ale tez przeróżnych opowieści o morderstwach i bandytach.
Dziś lokal nie wygląda tak jak na początku swojej działalności – na przestrzeni lat zmieniły się nie tyle wnętrza, co sama lokalizacja. W latach 60. Pub Gordona przeniósł się do wolno stojącego budynku w centrum, przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic. Z zewnątrz pomalowany na ciemną czerwień, z zielonymi markizami nad oknami i wejściem, poprzypominać może nieco irlandzki pub. W środku również zauważymy inspiracje zielona wyspą - drewniana okleina, ciemne meble i whiskey na barze. Nie jest to jednak lokal uczęszczany przez wiecznie pijanych przedstawicieli klasy średniej – ceny tutaj sugerują, że gość powinien dobrze zarabiać i nosić lśniąc buty. Mimo, iż selekcji przed wejściem nie ma, to bądź pewien, ze jeśli nie wpiszesz się z profil standardowego klienta – barman może cię nie obsłużyć.


316Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Nie 12 Lip 2015, 22:22

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Nie oponowała przed zamówieniem kolejnego drinka i zawet się przysunęła, by tak nie siedziały kawałek i nie gadały głośno o swoich zamiłowaniach do alkoholu czy podobnych tematach.
Gdy usłyszała, że jest stąd. Ah! Muzyka dla jej uszu.
- No pochodzę z dużego miasta, ale obecnie też mieszkam w Old Whiskel! - przyjrzała się uważniej Hance. - Chyba od niedawna, hm? Bo jakoś cię nie kojarzę. A wierz mi, ja kojarzę wszystkich!
Posłała jej uśmiech. No bycie lekarzem tak się zwykle kończyło, że każdy w końcu z kimś przyłaził.

317Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Nie 12 Lip 2015, 22:51

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Uśmiechnęła się raz jeszcze! I w sumie...
- Ja ciebie też nie, moja droga! - uniosła szklankę. - Za drugi wtorek miesiąca. Ole!
I upiła jeszcze więcej, przechylając szklankę jakby miała zaraz spaść z krzesełka barowego. Jednak spokojna głowa! Miała wszystko opanowane. Lata praktyki.
- A widzisz, to chyba się mało w miasteczku udzielasz, skoro JA ciebie nie zarejestrowała. - odrzuciła włosy. - Prawda? Na początku płakałam gdy mi się buty zabrudziły od tego całego piachu. To było straszne! A moje włosy. Tragedia! Siano, po prostu! Dios mio!

318Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Nie 12 Lip 2015, 23:11

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Pokiwała głową z entuzjazmem.
- Dokładnie! Musiałam kupić sobie tanie buty, żeby nie zniszczyć moich ukochanych szpilek. - odpowiedziała, rozumiejąc w zupełności drugą kobietę. U Cath może to już bardziej była próżność. Ale po prostu uwielbiała ubrania, uwielbiała wyglądać w nich i czuć się. Najlepiej pod słońcem. Jak księżniczka, o!
- Kurs samoobrony. Tak, byłam. Ale rzeczywiście były tłumy i cóż... nie był najdłuższy i najlepszy. Ja bym to zrobiła lepiej. - nie inaczej, lepiej. Taka już była. Najlepsza we wszystkim.
Tymczasem zamówiła drinka u barmana. Tym razem poprosiła z przeuroczym uśmiechem, by je zaskoczył miło.
Gdy dostały to uniosły zapewne szło.
- Za ósmy wieczór tego miesiąca, oby nie skończył się jutro kacem. Zbyt mocnym! - chlup. - Hannah, powiedz mi. Co taką elegancką, jak ja, kobietę przywiało w takie miejsce?!?!?!
Zamrugała oczami, nie dowierzając.

319Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 13 Lip 2015, 08:41

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Posłała jej tajemniczy uśmiech.
- Na wielu! - odpowiedziała nieskromnie i niekoniecznie szczerze. Jednak sama była o tym święcie przekonana. Na dodatek tak bardzo marnowała swoje wiele talentów na picie w pubie, bo była tak bardzo niedoceniana. Skandal.
Wysłuchała Hanki i jej opowieści o Kaliforniach i dwudziestu latach. Pokiwała głową, zastanawiając się nad czymś. A potem przyszedł toast!
- Za restarty. - była niezwykle ciekawa jaki to restart Hanka musiała zrobić. Wypiła trochę drineczka i już czuła, że jest przyjemnie podchmielona. Oby tylko nie dzwoniła do nikogo i trafiła do domu to ten dzień będzie można nazwać skończonym.
- Hannah, a czym ty się zajmujesz w Old Whiskel?

320Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 13 Lip 2015, 13:48

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Uuuu, prawniczka, Catherine zaraz też zanotowała to w swojej pamięci, W RAZIE CZEGO. Lepiej trzymać takich ludzi blisko siebie. Co prawda znała też męża Alice, ale jakoś ostatnio pielęgniarki plotkowały, że widziały go z tą szajbuską od Świętych, co ma włosy jakby ją piorun trzasnął. Pewnie trzasnął, patrząc na zachowanie.
- Bzdury, nie bzdury, pieniądze wpadają do kieszeni, a ty się... w miarę rozwijasz. Ah, ja... - machnęła niedbale ręką, jakby nie było o czym mówić, ale zaraz nabrała powietrza i Hannah mogła spodziewać się monogolu. - Przyjechałam tutaj na staż. Tak, wiem paskudne miejsce, ale sama rozumiesz. Reset. No jestem lekarzem w przychodni w Old Whiskey. Aha i jeszcze specjalizację teraz zaczęłam u chirurga w Cole Town. Wiesz, zarobiona osoba ze mnie. Kariera musi się poruszać do przodu. A no widzisz na samoobronie sobie wspaniale radziłam, bo za dzieciaka trenowałam karate. Trochę ruchów zostało.
Wywróciła oczami i się uśmiechnęła.

321Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 13 Lip 2015, 19:26

Catherine Hernández

Catherine Hernández
- Bo ja jestem ambitna! Czy ty też jesteś ambitna? Powinnaś! Kobiety rządzą! - Stuknęła się szkłem i alkohol poszedł w gardło. Catherine zachwiała się lekko. Mimo doświadczenia, nie miała najmocniejszej głowy i była wesoło podchmielona.
Nachyliła się ku Hance, eksponując nieco bardziej dekolt i gdyby druga kobieta była facetem mogłaby się z czystym sumieniem czuć podrywana. Na (nie)szczęście nie była.
- Słuchaj, Haaaaanah. Bardzo dobrze mi się z tobą rozmawia! Że też nie spotkałyśmy się wcześniej!

322Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 13 Lip 2015, 19:43

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Jak Hannah się roześmiała to zaraz Catherine jej zawtórowała wesoło i także się śmiała. Głośno. Zbyt głośno, jak na combo meksykańsko - polskie przystało. No bo obie nacje był po alkoholu głośne. Bez niego w sumie też.
- To dobrze! Ambicja jest bardzo dobra! Pcha nas do przodu. - uniosła rękę i wyprostowała się dumnie. Potem znów poszedł w ruch alkohol.
- A widzisz! Nadrobimy na pewno! A lubisz się bawić? Wiesz... Tańce, hulańce, swawole? Bo ja uwielbiam, a zawsze z innymi chętnymi jest problem, o widzisz! Ale w pubie też mogę siedzieć. Wiesz na co ostatnio miałam ochotę? Na jakiś hazard z prawdziwego zdarzenia! Takie Vegas na przykład! - rozgadała się, gestykulując przy tym żywo rękami, a barman lał kolejny swój specjał, pogwizdując wesoło i przysłuchując się blondynkom od czasu, do czasu.

323Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 13 Lip 2015, 20:53

Catherine Hernández

Catherine Hernández
No jeszcze lepiej i jeszcze lepiej. Hanka zgadzała się na wszystko co Cath zaproponowała. Dobrze, że i tak miała w miarę spokojne pomysły.
- Wspaniale! - zakrzyknęła i klasnęła w dłonie, niczym rozentuzjazmowana nastolatka. - Ale wiesz, ja za bardzo nie umiem. Umiesz grać w karty? Jakieś pokery, brydże, blackjacki? Umiesz? Wiesz, mogłybyśmy potrenować. Jeszcze dwie osoby do kompletu. Byłoby fajnie. Taki babski wieczór pokerowy!
Paplała dalej.

324Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 13 Lip 2015, 21:29

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Pokiwała głową i posłała jej lekko przymulony od alkoholu uśmiech.
- Będę pamiętać i poznasz więcej osób! - zapewne wymieniły się telefonami, a po chwili Cath wstała, by sprawdzić pewność swoich nóg. Zachwiała się lekko. - Oj.
Przytrzymała się baru.
- No to! Na densing sobie pójdziemy! W karty pogramy i obowiązkowo wypijemy przy tym.

325Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 13 Lip 2015, 21:59

Catherine Hernández

Catherine Hernández
- Ja Też! Ja też! Jedziemy razem! Totalnie! - zawołała i pomachała barmanowi i mrugnęła do niego. Potem oparła dłoń o ramię Hanki. - Słodziak.
Szepnęła jej do ucha. I zachichotała.
Tak, totalnie Cath zapisała sobie Hannah w stylu blond prawniczka albo kompanka do picia Hanka. Zapłaciły pewnie fortunę, ale kto bogatemu zabroni!
I zebrały się na zewnątrz, wspierając wzajemnie i plotkując o milionie innych rzeczy. Albo to po prostu Cath nawijała głównie.
I pojechały!

zt obie

326Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 15:45

Rachela Hernández

Rachela Hernández
04.02.2014

Rachela gościła w Appaloosa, goniąc za jakimiś miejskimi legendami, nic więc dziwnego, że w końcu trafiła do pubu. Plotki jakie krążyły wokół tego miejsca, nie mogły zostać zignorowane przez dziennikarkę.
Szybko więc kobieta znalazła sobie miejsce przy barze i uśmiechnęła się do barmana, prosząc o kieliszek czerwonego, pół słodkiego wina.

327Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 15:50

Pan Smith

Pan Smith
// 04.02.2014, wieczór

Los chciał by przy barze siedział też Smith. A ten przyuważył Rachelę - jakże miałby zapomnieć o siostrze Cath, która tez cechowała się specyficznym urokiem?
- Można? - wskazał miejsce obok kobiety. Poczekał jednak aż ta pozwoli mu usiąść. W międzyczasie wyciągnął z wewnętrznej kieszeni skórzanej kurtki portfel i zapłacił za zamówienie Hernandez. Oraz swoje.

328Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 15:57

Rachela Hernández

Rachela Hernández
Rachela uniosła głowę na podchodzącego mężczyznę i promiennym uśmiechem wyraziła radość ze spotkania.
- Dobry wieczór, panie Smith. Zapraszam!
Skinęła głową i przesunęła się lekko na stołku, by siedzieć przodem do przyjaciela siostry. Nie ukrywając swego zadowolenia z gestu mężczyzny, założyła nogę na nogę i podniosła kieliszek do ust.
- Już nie odwiedza pan Old Whiskey... - ni to spytała, ni oznajmiła.

329Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 16:02

Pan Smith

Pan Smith
Przysiadł obok i chwycił szklankę z whiskey, którą podsunął mu barman. Na słowa Racheli lekko się uśmiechnął.
- Po co mam oswiedzać tę dziurę? I tak za wielu przyjaciół tam nie mam - dodał, odrywając wzrok od alkoholu i przenosząc go na rozpromienioną twarz starszej Hernandez.

330Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 16:08

Rachela Hernández

Rachela Hernández
- No ja tam nie wiem. Ale o tych co się ma, trzeba dbać.
Odpowiedziała wesoło, przyglądając się Smithowi i drugi raz rozmyślając nad tym, że wcale nie dziwi się siostrze, że takimi przyjaciółmi się otacza.
- Dba pan o przyjaźń z Catherine? - Zapytała, bez skrępowania, wyraźnie zaciekawiona relacją siostry z mężczyzną.

331Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 16:14

Pan Smith

Pan Smith
- Jestem zdania, że najpierw się o rodzinę dba.
W końcu upił swojego drinka, wciąż jednak nie odrywając wzroku od Racheli.
- Jeśli chce to pani nazwać przyjaźnią... to jak dla mnie to nie mam nic sobie do zarzucenia.

332Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 16:29

Rachela Hernández

Rachela Hernández
Jej uśmiech nieco przygasnął, a spojrzenie z wesołego stało się badawcze. Rachela nie wiedziała co ma rozumieć przez wypowiedź Smitha, ale nie za bardzo jej się ona podobała. Jednak nie zamierzała wychodzić z roli wesołej starszej siostry.
- Proszę wybaczyć jeśli się pomyliłam i nadałam tej relacji zbyt szumne określenie.. - Kolejny raz napiła się wina i uśmiechnęła - Siostra nie chciała się pochwalić jak pana poznała.

333Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 16:38

Pan Smith

Pan Smith
Mężczyzna przestał się uśmiechać i jego wyraz twarzy mógł być teraz nieco surowszy. Ale nie miał zamiaru ucinać tematu, czy zignorować uwagę Racheli. Doskonale wiedział co kobieta miała na myśli, mówiąc o jego "przyjaźni" z Cath.
- Od 20 lat mam żonę. Jak pani sądzi, na jak wiele szumu w relacji z Cath moge sobie pozwolic?

334Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 17:01

Rachela Hernández

Rachela Hernández
Rachela już zupełnie przestała się uśmiechać, patrząc na Smitha poważnie. A tylko dlatego, że była w szoku z toru myślenia jaki obrał mężczyzna, bo zaraz wybuchnęła śmiechem.
- Ale ja nie o tym... - śmiała się, kręcąc głową - Przepraszam, ale pan mnie źle zrozumiał - dodała, śmiejąc się, aż na koniec westchnęła i napiła się wina.

335Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 17:07

Pan Smith

Pan Smith
- Może i pani tego na myśli nie miała. Ale reszta już może mieć inne zdanie na ten temat. Łącznie z pabi siostrą - dodał, dopijając drinka.
Szklanka uderzła delilatnie o blat szerokiego baru, a barman od razu uzupełnił szkło.

336Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 17:13

Rachela Hernández

Rachela Hernández
- Tak?
Rzuciła tylko, bawiąc się zachowaniem typowej dziennikarki, która lubi ciągnąć za język. Jak Cath milczy na temat pana Smitha, to może pan Smith nie będzie?
- Ciekawe.

337Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 17:16

Pan Smith

Pan Smith
Tyle że Smith nie lubił jak się go ciągnęło za język. Dlatego nadzeszła pora na odpicie piłeczki.
- Prosze mi powiedzieć, po co pani zjechała do tej dziury? Tylko by odwiedzić siostrę, która sama ten nienawidzi Old Whiskey?

338Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 17:36

Rachela Hernández

Rachela Hernández
- Tak. Zatęskniłam.
Odpowiedziała lekko, uśmiechając się pod nosem. Może przez wzgląd na odbicie piłeczki? Uniosła kieliszek do ust ponownie, dopijając jego zawartość i dając znak barmanowi, by podał wino jeszcze raz.
Przecież nie opowie Smithowi historii swego życia i jak zwiała sprzed ołtarza!

339Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 20:30

Pan Smith

Pan Smith
- Zazdroszczę. Ja za swoją siostrą tak nie tęsknie... co nie zmienia fakty, ze mimo wszystko, chyba dałbym się za nią pokroić.
Obrócił szklanka w dłoni.
- Rozumie pani, o co mi chodzi? Ma pani rodzeństwo, tow ie, jak potrafi być denerwujące. W każdym razie, nie dąłbym rady pojechać do mej siostry i spędzić z nią więcej czasu niż jedno popołudnie. A tu widzę... jakby całkowity powrót do beztroskich lat!

340Pub "u Gordona" - Page 14 Empty Re: Pub "u Gordona" Pon 17 Sie 2015, 20:46

Rachela Hernández

Rachela Hernández
- Nie, nie do beztroskich... ale póki mnie Cath nie chce wyrzucać..
Wzruszyła ramionami i z tym swoim charakterystycznym uśmieszkiem, złapała za kieliszek, podsunięty przez barmana. Napiła się wina, mrużąc oczy pod wpływem przyjemności jaką dostarczał smak alkoholu. Gdy odkładała kieliszek na bar, patrzyła na Smitha.
- To czym się pan zajmuje?

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 13 z 15]

Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach