Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.

You are not connected. Please login or register

Sąd stanowy - pokój przesłuchań

Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 2]

1 Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 21:27

Pokój przeznaczony do przesłuchiwania świadków poza salą sądową. W kącie stoi kamera, która rejestruje rozmowę, która mogą oglądać przysięgli.

Liluye Oldwood jest przesłuchiwana przez biegłą psychiatrę - Marinę Landrinę.

Zobacz profil autora

2 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 21:33

/sad - sala rozpraw

Lil wprowadzono do pokoju, gdzie rozejrzała się i popatrzyła na kobietę siedząca pewnie przy stoliku.
- Dzień dobry - odchrząknęła, bo głos jej trochę zachrypł od nieodzywania sie.

KP Liluye

Funny you're the broken one
but I'm the only one who needed saving
Cause when you never see the lights
it's hard to know which one of us is caving
Zobacz profil autora

3 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 21:35

- Dzień dobry, Liluye. Mogę tak do siebie mówić? - kobieta uśmiechnęła się ciepło. - Jestem dr Landrina. Chciałabym porozmawiać z tobą o tym strasznym wypadku... pewnie źle się czujesz z tym wszystkim? Spokojnie, jeśli nie masz ochoty rozmawiać, powiedz.,

Zobacz profil autora

4 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 21:38

Pokiwała tylko głową i poszła usiąść.
- Chyba nie mam wyboru, prawda? - spojrzała na nią bez uśmiechu. Miała dość. Bolała ją głowa. Cały czas mówiono tylko o tym co się stało. A teraz jeszcze musi rozmawiać z tą kobietą.

KP Liluye

Zobacz profil autora

5 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 21:52

- Powiedz mi, co się stało tego 12tego stycznia? Od samego początku. Podobno spotkałaś się z kimś w barze "Jackie" przy parku krajobrazowym, tak?

Zobacz profil autora

6 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:02

- Tak. - potwierdziła, siedząc zgarbiona z rękami pod stolikiem, miętosiła róg żakietu.
- Poszliśmy porozmawiac, poklocilismy się.. i dalej tak, jak mowilam na sali..

KP Liluye

Zobacz profil autora

7 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:03

- Zdenerwowałaś się? Czemu? - Zapytała. - Bardzo byłaś zła, czy może czułaś coś innego?

Zobacz profil autora

8 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:11

- Mówiłam już o tym. - podniosła wzrok na panią psycholog. Czy psychiatrę. Nie wiedziała.
- Wszystko mówiłam ja i mój adwokat na sali obok. - zdenerwowała sie troche. Już ją o to pytano przecież. - Nie pamiętam szczegółów, nie wiem czego chce się pani dowiedzieć!

KP Liluye

Zobacz profil autora

9 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:13

- Liluye, ja jestem tu, żeby ci pomóc. - Powiedziała spokojnie. - Chce się dowiedzieć, co wtedy czułaś. I chce usłyszeć to od ciebie tutaj. Ale... jeśli naprawdę nie masz ochoty o tym rozmawiać, możemy zakończyć nasze spotkanie.

Zobacz profil autora

10 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:24

Słysząc jej nadto spokojny i wypracowany glos podniosła się i przeszła po pokoiku.
- Skończymy i co wtedy? - usiadla na krześle i popatrzyła na kobietę. Przesunęła wzrokiem po stole, siedząc cicho. Szpilki upadajac stuknęly o podłogę, Lil podwinęła nogę na krzeslo, podciągając ją pod brodę, objeła kolano rękami i schowała twarz. Pokręciła głową z rezygnacją.
- Muszę przez to jakoś przejść. - jej głos był przytłumiony, nie miała zamiaru się podnosić.

KP Liluye

Zobacz profil autora

11 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:26

- Jak masz zamiar przez to przebrnąć, Liluye? - Kobieta wciąż miała ten sam, spokojny ton. - Przez CO chcesz tak naprawdę przejść?

Zobacz profil autora

12 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:29

Pokręciła głową, nie unosząc jej.
- Nie wiem, nie wiem, wszystko się wali. Nagle odpowiadam za śmierć... Nagle cała moja przyszłość zależy od czegoś, czego nawet nie pamiętam.

KP Liluye

Zobacz profil autora

13 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:32

- Liluye, spróbuj sobie przypomnieć. Jakieś detale. One ci pomogą, będziesz wiedzieć co o tym wszystkim myśleć - zachęcała kobieta, obracając w prawej dłoni wieczne pióro.
- Co się stało na tej drodze?

Zobacz profil autora

14 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:40

- Wsiadłam do samochodu.. i chciałam jechać do domu.. potem to uderzenie, hamowanie, zjazd na pobocze.. - mowiła krótkimi, urywanymi zdaniami. Zanim jednak pani doktor
zdązyła powiedzieć następną rzecz, Lilu uniosła gwałtownie głowę. - Nie! Nie chciałam jechać do domu, chciałam pojechać po prostu przed siebie. I to też powiedziałam sędziemu..

KP Liluye

Zobacz profil autora

15 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 22:46

Kobieta pokiwała głową i zanotowała coś w kajeciku.
- Nie pamiętasz co sprawiło, że straciłas kontrolę nad samochodem? Pamiętasz co robiłaś w aucie? Słuchałaś radia, myślałaś o czymś konkretnym?

Zobacz profil autora

16 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:00

Spojrzała na nią zdziwiona.
- Nie straciłam panowania nad samochodem... Nic takiego nie było w raporcie z wypadku i nic takiego nie pamiętam. Kiedy było uderzenie, od tego momentu wspomnienia mam jasne, wyhamowałam sama i pobiegłam pomóc.

KP Liluye

Zobacz profil autora

17 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:02

- Prokurator mówił, że twój samochód zjechał z drogi. Nie było tak? Nie rozproszyło cie nic co by mogło sprawić, ze nagle skręciłaś nie tak jak trzeba?

Zobacz profil autora

18 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:09

- To pani wie lepiej ode mnie co mówi prokurator? - warknęła. Zaczynała być porządnie poirytowana uporem tych wszystkich, którzy chcieli koniecznie wcisnąć ją do więzienia. Przez te emocje przestawała mieć poczucie winy. - Samochód zjechał na pobocze po tym, jak uderzyłam Samanthę Wallace, sama skręciłam, szybko i pod wpływem emocji, ale sama, bo to naturalny odruch. Proszę spytać każdego policjanta. Poza tym czemu pani mnie przesłuchuje?

KP Liluye

Zobacz profil autora

19 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:13

- Nie przesłuchuję cie, tylko chcę znać twoją wersję wydarzeń. - Odpowiedziała, kiwając głową. - Ale dobrze, nie muszę pytać cię o wypadek. Masz rację, nie powinnam.
Wzięła głęboki oddech i zadała kolejne pytanie:
- W takim razie co czujesz teraz?

Zobacz profil autora

20 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:17

Popatrzyła na kobietę.
- Teraz? to złość, bo nie wiem co robić. Wszystko się wali. Czuję się winna.. bo nie wiem jak to się stalo. Próbowałam pomóc..

KP Liluye

Zobacz profil autora

21 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:19

- Komu spróbować pomóc? - Zapytała zaciekawiona, patrząc na Liluye przymrużonymi oczami. 
- Poczucie winy jest normalne w twojej sytuacji. To zdrowy odruch jeśli wiesz co zrobiłaś.

Zobacz profil autora

22 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:25

Spojrzała z niedowierzaniem. Co?
- Była tylko jedna osoba, której mogłam pomóc, proszę pani. - powstrzymała się od złośliwszej odpowiedzi. Na końcu jezyka miała "ufoludkom, chciały trafić do chaco na obiad".
Samantha leżała wtedy tak bezwładnie, choć jeszcze walczyła o życie. W oczach Lilu pojawiły się łzy, kiedy nagle, znienacka, uderzyły w nią wspomnienia tamtych emocji. Zamarła, zniewolona przez tamto przerażenie.

KP Liluye

Zobacz profil autora

23 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:28

Kobieta podsunęła Liuye pudełko chusteczek, lecz nie wysiliła się na żaden inny gest. Siedziała wciąż przed Indianką, kiwając głową.
- Myślałaś o tym przez ten cały czas? - Zapytała. - Po wypadku? Miałaś kogoś, komu mogłaś powiedzieć jak się czujesz?

Zobacz profil autora

24 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:37

Nie zauważyła podsuwanych jej chusteczek, ani nie odpowiedziała na pytanie, wpatrując się w stół i kiwając lekko w przód i tył. Pociągnęła nosem. Nie usłyszała co powiedziała doktor, przed oczami mając to wszystko.. chwilę uderzenia, paniczne hamowanie i chwilę przebłysku jakiegoś dziwnego spokoju, że zjechała na pobocze. Jak padła na kolana, jak wracała po telefon i ręce jej tak drżały że prawie wypuściła go z dłoni. Oczekiwanie na karetkę, cholernie się dłużące, to jak próbowała pomóc poszkodowanej i modliła się by nic jej nie było.

KP Liluye

Zobacz profil autora

25 Re: Sąd stanowy - pokój przesłuchań on Czw 11 Wrz 2014, 23:39

Kobieta dotknęła ramienia dziewczyny.
- Liluye, jesteś tu jeszcze ze mną? - Zapytała. - Powiedz mi, czy jest ktoś, kto pomógł ci po wypadku, czy byłaś całkiem sama?

Zobacz profil autora

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next