Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13

Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 2]

1Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 16:30

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Lola na drugi dzień obudziła się na kacu. Przez noc, przy alkoholu, po głowie chodziło jej sporo rzeczy. Jedną z nich było to: "ja im jeszcze pokażę!". Szeryf chciał przełomu? Proszę bardzo!
Wykręciła numer to Martina i - z kołaczącym mocno sercem w klatce piersiowej - czekała na głos po drugiej stronie.

2Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 16:35

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Czekanie się opłaciło. Po kilku sygnałami Tom Martin odebrał. Nie brzmiał na zaskoczonego...
- Tak, słucham?

3Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 16:39

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Lola zmarszczyła brwi. Ona zazwyczaj odbierała z pewną obawą, zaskoczeniem lub rozdrażnieniem telefony z nieznanych numerów - większość z nich to albo jej telefonia komórkowa, telemarketing, trolle lub... coś innego.
Odchrząknęła.
-Tom Martin?-upewniła się, zanim powiedziała cokolwiek innego.-Z tej strony Lola Martinez. Mogę panu zająć chwilę? Chodzi o pańskiego byłego partnera.-wytłumaczyła, w duchu błagając, by się nie rozłączał.

4Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 16:40

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Mężczyzna milczał chwilę. Lola mogła się nawet przestraszyć, ze właśnie rzucił słuchawką.
- Martinez? Skąd ma pani mój numer?

5Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 16:43

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
-Panie... panie Martin?-spytała w pewnym momencie z obawą, jednak po chwili z ulgą przyjęła fakt, że jednak się odezwał.
-Mam swoje sposoby.-zażartowała, nawet zdobywając się na chichot. Po chwili jednak spoważniała, zdając sobie sprawę, że on może czegoś takiego nie polubić. Szybko się poprawiła:
-Z wydziału posterunku w Nowym Jorku, gdzie pracował pan z... Kawińskim. Możemy o nim pomówić?-spytała już poważnie.

6Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 16:48

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Pani jest dziennikarką? Pani wybaczy, ale nie mam zamiaru udzielać żadnego wywiadu na ten temat.

7Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 16:54

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
-Nie!-zaprzeczyła szybko.
Zagryzła wargę, milcząc chwilę.
-...policjantką. Biuro w Old Whiskey. Szukam informacji na temat Kawińskiego. Do... pewnej sprawy.-powiedziała, zastanawiając się, ile mu powiedzieć.-Może mi pan pomóc?

8Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:00

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Policjantką? O jaką sprawę pani chodzi?
Lola słyszała, ze mężczyzna coraz ciężej oddycha.
- Nie wiem na ile mogę pani uwierzyć.

Mnożnik na charyzmę, jeśli przekroczysz:
45 - Martin potwierdzi ci, ze pracował z Kawińskim
55 - Martin potwierdzi ci, ze pracował z Kawińskim i powie coś więcej

9Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:08

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
45 ;/

-Mam panu podać nazwę sprawy? Numer odznaki? Może mnie pan sprawdzić, proszę bardzo.-powiedziała, mając jednak nadzieję, że tego nie zrobi. Bo wtedy szybko wyszłoby, że Lola wcale sobie nie urlopuje jak powinna!
-Nie wiem ile mogę panu powiedzieć, panie Martin. Nie wiem ile wie pan o aktualnej działalności... swojego byłego partnera.-powiedziała powoli.-Pracuję nad tym od stycznia. Jestem przekonana, że informacje, które może pan posiadać, mogą... być użyteczne.-mówiła dalej, maltretując namiętnie zębami swoje usta.

10Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:12

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Tak to może każdy powiedzieć. - mruknął mężczyzna - wie pani ile miałem już telefonów w tej sprawie? Tyle lat minęło, a co jakiś czas się pojawiają kolejni pisarze-amatorzy, co chcą kolejnego ojca chrzestnego napisać a mnie... z mnie wypytują o stare dzieje.

Mnożnik na charyzmę, jeśli przekroczysz:
45 - Martin potwierdzi ci, ze pracował z Kawińskim
55 - Martin potwierdzi ci, ze pracował z Kawińskim i powie coś więcej

11Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:19

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
6!!!

Lola westchnęła.
-Panie Martin, obawiam się, że moje zdolności pisarskie nie podchodzą nawet pod bycie amatorem.-powiedziała rzeczowo, przecierając czoło.-To proszę mnie sprawdzić. Odznaka numer 12533.
Odczekała chwilę.
-Więc?

12Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:23

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Kobieta usłyszała jakieś kroki i zamykanie drzwi. Widocznie Martin nie chciał, by ktoś inny usłyszał to, co ma zamiar powiedzieć.
- Tak, zgadza się. Byłem partnerem Kawińskiego. Razem też chodziliśmy do akademii, trafiliśmy do tego samego wydziału i razem pracowaliśmy. Ale chyba zdążyła pani już się dowiedzieć, ze nie trwało to zbyt długo, prawda?

13Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:27

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Lola czekała. Wyciągnęła nogi przed siebie, siedząc na łóżku. Przyglądała się czubkom swych kapci, podziwiając zgrabnie wyszyte, różowe kotki.
-Tak. Wiem.-przyznała, bez zniecierpliwienia.-Co się wtedy stało?

14Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:28

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Mężczyzna chwilę ociągał się z odpowiedzią.
- Powiedzmy, że Kawiński nie był od początku uczciwy, a ja nie mogłem na to patrzeć.

15Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:30

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Zmarszczyła brwi.
-Może pan to rozwinąć? W jakim sensie: "nie do końca uczciwy"?

16Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:34

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Mężczyzna ciężko westchnął.
- Wraz z Kawińskim szkoliliśmy się na kogoś więcej niż krawężniki. Trafiliśmy do wydziału, gdzie... no nie mogę pani tu dużo zdradzić, obowiązuje mnie tajemnica... ale... nie wypisywaliśmy mandatów. Pracowaliśmy ze śledczymi. Mieliśmy ogarniać informatorów policyjnych. Z początku się zdziwiłem, że wzięli Kawińksiego do tego, patrząc na jego konotacje rodzinne... Jezu, to było jedno wielkie bagno.

17Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:37

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Lola się spięła i nagle usiadła prosto. Słuchała uważnie.
Co on, kuźwa, z CSI jest? FBI? DEA? Matko!
-Konotacje rodzinne? Co ma pan na myśli?-podchwyciła od razu, marszcząc brwi.-Bagno? To znaczy?

18Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:40

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Mnożnik na charyzmę, jeśli przekroczysz:
45 - Martin opowie ci o rodzinie Smitha
55 - Martin opowie ci o rodzinie i pracy Smitha.

19Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:44

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
35+5*5=60

-Naprawdę potrzebuję tych informacjii...-poprosiła, czekając aż zacznie mówić.

20Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:49

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Jego matka miała związki z grupami przestępczymi. Kawiński idąc do akademii niby się od tego odcinał. I tak, fakt, sprawdzali go i był czysty jak łza, z matką nie utrzymywał kontaktów wiele lat, w sumie wychowywał się bez niej od szóstego roku życia. Potem jednak ktoś uznał, ze taki życiorys jest dobry, jak chce się mieć oficera, co będzie organizował informatorów. No i mieliśmy patrole w miejscach, gdzie działały gangi i pilnowaliśmy, by kretom nic się nie działo. Dobra, ale chyba już za dużo powiedziałem.

21Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:53

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Lola wyciągnęła naprędce notes i zapisała kilka haseł na kartce.
-Rozumiem. Dziękuję.-powiedziała, starając się ukryć podekscytowanie.-Ale nagle... coś się stało, tak?

22Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:54

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Mnożnik na charyzmę, jeśli przekroczysz:
45 - Martin potwierdza, ze coś się stało, ale nie mówi co
55 - Martin potwierdza i opisuje co się stało

23Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:57

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
65

-Więc?

24Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 17:59

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Powiedzmy, że Kawiński zamiast działać na korzyść policji, to sam był informatorem dla tej drugiej strony. Przyłapałem go na gorącym uczynku i... resztę to chyba pani wie z gazet.

25Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Empty Re: Lola Martinez - Tom Martin, 8.03.13 Wto 28 Paź 2014, 18:01

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Zmarszczyła brwi.
-Nie, nie do końca. Powiedziano mi, że Kawiński został postrzelony, ale nie udało mi się znaleźć niczego więcej na ten temat.-mruknęła, czując ogromny wstyd, że nie poszperała w tak oczywistych źródłach!
-Drugiej strony... czyli Buendii, tak?

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach