Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Long Street

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 2 z 6]

1Long Street - Page 3 Empty Long Street Pią 16 Maj 2014, 15:07

Mistrz Gry

Mistrz Gry
First topic message reminder :

Przy Long Street znajduje się plac, na którym znajdziesz przystanek autobusowy. Jadąc w tę stronę miniesz też West Market.


46Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 16:41

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
< - ?? koło godziny 9 rano

Nie tylko Gabrielle wybrała się na wędrówkę ulicami Old Whiskey. Lecz Dos nie miała zamiaru biegać - wskoczyła na swój rower i pognała wzdłuż obrzeży miasteczka. Korzystała z momentu, gdy powietrze było na tyle chłodne, ze mogła poczuć gęsią skórkę, a słońce nie wyglądało zza chmur. 
Minęła Gabrielle i wpierw nie zwróciła na nią uwagi. Zatrzymała się jednak, kilka metrów dalej. Spuściła lewą nogę z pedału i spojrzała w stronę nadbiegającej policjantki.
- Dzień dobry... -przywitała się, nie wiedząc, że zapewne Rosita nie dosłyszy jej słów.

47Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 16:53

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
Gabrielle tylko w szybkim biegu była w stanie zapomnieć o pracy i kłopotach z Consuelą. Wysiłek fizyczny wypierał z umysłu wszystkie nieprzyjemne myśli. Ramirez skupiała się jedynie na kontroli oddechu i muzyce, która nazbyt głośno grała jej w uszach.
Przelotnie spojrzała na rowerzystkę, która ją minęła. Jak zwykle miała biec dalej, ale postój jaki nieznajoma sobie zrobiła, zwrócił jej uwagę. Tak, Gabrielle nie słyszała słów kobiety, ale mogła się domyśleć, że ta zwraca się do niej.
Zwolniła więc i zatrzymała się obok nieznajomej, ruchem jednej ręki wyszarpując z uszu słuchawki, z których słychać było Malagueña Salerosa.
- Mogę w czymś pomóc?

48Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 17:02

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
Dos zsiadła z roweru; jednak wciąż obie ręce trzymała zaciśnięte na kierownicy.
- W sumie to tak - odpowiedziała bez dłuższego myślenia and słowami - mogłaby mi pani powiedzieć jak najszybciej dojechać to Elmira? Zazwyczaj się tu gubię... mimo, że to miasto nie ejst takie duże.
Rozejrzała się wokoło. Piach i  asfalt; gdzieś w tle jakieś niskie budynki, ogrodzenia. Okolica to nie była zbyt malownicza i aż nazbyt spokojna.

49Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 17:12

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
W słuchawkach na moment zapadła cisza, ale zaraz rozległy się pierwsze dźwięki Down the Mexico. Gabrielle zaś słysząc prośbę nieznajomej odwróciła się nieco i kciukiem wskazała kierunek do Elmira.
- Najlepiej jakby pani zawróciła teraz, albo skręciła przed przystankiem. Trzeba wrócić na Pickless.. hmm mogę pokazać, tak będzie chyba najlepiej i najszybciej.
Ramirez wzruszyła ramionami i opuściła spojrzenie na odtwarzacz przypięty do paska. Wyłączyła muzykę, przerywając wokaliście The Coasters i podniosła oczy na Dos. Jej spojrzenie zmieniło się na pytające i wyczekujące.
Policjantka nie miała wszak całego dnia!

50Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 17:23

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
- Byłabym wdzięczna - odpowiedziała - jeśli ma pani czas. Dopiero od niedawna tu jestem i w sumie to wędruję tylko między westernowym miasteczkiem a przystankiem autobusowym.
Podprowadziła rower bliżej Garbielle.
- A ja... ja panią chyba gdzieś widziałam... - dodała, mrużąc oczy. Zacisnęła usta, jakby to jej miało pomóc w przypomnieniu sobie skąd może kojarzyć Gabrielle.
- Albo może mi się wydawać - wzruszyła ramionami.

51Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 17:33

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
Zaczęła zwijać kabel od słuchawek, słysząc odpowiedź nieznajomej. Nie tylko fakt, że kobieta nie wiedziała gdzie jest Elmir, wskazywał na nowego mieszkańca miasteczka. Gabrielle nie kojarzyła tej twarzy. Nigdy jej nie widziała, ewentualnie może raz, przelotnie.
Uśmiechnęła się więc do niej, jak rzadko ktokolwiek mógł to ujrzeć. Ale czasem policjantce się chciało.
- Gabrielle Ramirez, pracuję w biurze szeryfa.
Wyciągnęła do niej rękę, by się przywitać. Gdy już sobie się przedstawily, Rosita ruszyła pierwsza, zawracając w stronę z której przybiegła. Wcisnęła odtwarzacz do kieszeni bluzy i dłońmi przejechała po bokach głowy, chyba chcąc ewentualne odstające włosy przygładzić.

52Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 17:43

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
Dos pokiwała głową.
- Ach, faktycznie, może dlatego kojarzę. Z jakiegoś patrolu, czy coś... Dos, nowy kustosz w muzeum - uścisnęła dłoń policjantki, może nawet nazbyt pewnie. Wreszcie obie ruszyły marszem w stronę ulicy mającej poprowadzić je do restauracji.
- Często tędy biegasz? - Dos sprawnie przeszła z "pani" na "ty" i nie widać było po niej by ją to krępowało. Wręcz przeciwnie, chyba czuła się bardzo pewna siebie.

53Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 17:53

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
Słyszała o nowym kustoszu, ale nic poza tym. Przyjrzała się jej ciekawie, chociaż bez cienia natarczywości. Ot tak, jak się przygląda każdej nowo poznanej osobie. Spojrzała przed siebie i zasunęła zamek kieszeni, kiwnąwszy głową.
- Biegam codziennie, ale nie zawsze tędy.
Odpowiedziała, wracając spojrzeniem na nową znajomą.
- I jak się pani tutaj mieszka?
Gabrielle nie zamierzała tak szybko się spoufalać, chociaż miała ochotę na małe poznanie nowego mieszkańca.W końcu lepiej wiedzieć czym się jest sąsiadem. Dobrze, że Dos nie sprawiała wrażenie osoby, która pakuje się w kłopoty.

54Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 18:00

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
Dos spojrzała przed siebie. Gdzieś prze ulicę przebiegła para dzieciaków, która wyzywała się od najgorszych. Skrzykiwała się nieco, ale raczej nie chciała tego komentować.
- Dziwnie - odparła - Przywykłam do innych miejsc. Bardziej... kolorowych? Tutaj chyba przeważa piach i brud ziemi.
Zaśmiała się. Chwyciła mocnej kierownicę roweru, który podskakiwał na wybojach.
- Nic dziwnego, ze ludzie tutaj tacy... zmęczeni i z problemami na głowie. Jeszcze chwila a... - postukała się w czoło - większość zwariuje od tego kurzu.

55Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 18:14

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
Uśmiechnęła się pod nosem, nawet nie zwracając uwagi na dzieciaki. Ah ileż w mieście było podonych scen! Póki nie rozrabiały, Ramirez nie wtrącała się w kłótnie gówniarzy. Słuchała za to uważnie opini Dos, chociaż uważała, że jest nazbyt na wyrost.
- Wariatów tu nie brakuje, ale większość to dobrzy ludzie. Nie poznała pani chyba zbyt wiele osób, prawda?
Gabrielle spojrzała na rozmówczynię i zastanowiła się, czy nie wypadałoby wprowadzić ją w społeczność Old Whiskey. I mimo, że sama Ramirez nie była duszą towarzystwa, to jednak coś podpowiadało jej, że Dos może potrzebować przyjaciół.

56Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 18:28

Vincent Vega

Vincent Vega
<--- nie wiem

Vincent jak zwykle jechał rowerem. Dziś miał wolne, więc wbił się w strój stricte do jazdy - pogoda była idealna na dłuższą przejażdżkę. Kto wie, gdzie go szosa zaprowadzi! Wyjechał z centrum, zahaczył o West Market, co by się zaopatrzyć w jakiegoś energy drinka na jazdę. Wyjechał na ulicę i zaraz musiał gwałtownie zahamować, bo prawie się zderzył z dziewczyną na rowerze i... Gabrielle Ramirez.
- O, dzień dobry. Przepraszam, chyba moja wina - zauważył odnośnie zajechania drogi. - Widzę, że twardo dbasz o kondycję, Ramirez - uśmiechnął się.

57Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 18:33

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
- Poznałam kilka osób. Głównie tych, które pracują albo odwiedzają muzeum. Czyli.... tak, niewiele!
Chciała coś dodać; o tym, ze widziała już Świętych i że rozmawiała z samozwańczymi poszukiwaczami skarbów. Lecz nie dane jej było zacząć tego tematu, gdy drogę zajechał jej jakiś mężczyzna.
- Dzień dobry... - odparła, nieco się wycofując. Spojrzała po Gabrielle, by potem znowu skierować oczu na Vincenta.
Milczała.

58Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 18:37

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
- Zawsze można..
Chciała coś zapewne zaproponować, ale niemal nie została przejechana, co wywołało u niej tylko złość. Aż dłoń do piersi przyłożyła, zaskoczona i nieco wystraszona. Zaraz jednak powróciła do swego typowego zachowania.
- Vega! Naucz się jeździć!
Warknęła na mężczyznę i pokręciła głową, mrużąc oczy ze złości. Westchnęła głośno i spojrzała na Dosię.
- Proszę wybaczyć memu.. szalonemu koledze.

59Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 18:45

Vincent Vega

Vincent Vega
- Bo tu zawsze tak pusto, że jak ktoś nagle wyjedzie to co, no. Nie spodziewałem się - wzruszył ramionami. - Ale chyba nic ci nie jest, sierżancie? - spytał, przyglądając sie kobiecie.
Zerknął na jej towarzyszkę i skinął jej głową.
- Vincent Vega - przedstawił się, skoro już Ramirez rzuciła jego nazwiskiem, jak brudną ścierą o podłogę. Chyba nie miał szans na wejście z nią na stopę sympatycznej znajomości. Jakoś tak się w ogóle składało, że on niewiele miał takich znajomości. Najlepszą to już chyba z Harperem, o ile nie nachylał się za bardzo nad trupami, kiedy był bez fartucha i rękawiczek.

60Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 18:51

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
Dos uśmiechnęła się nieznacznie, lecz z rezerwą podała Vincecntowi rękę.
- Dos - odpowiedziała. Chwilę jeszcze nic nie mówiła, spoglądając to na Gabrielle, to na Vincenta.
Vincent. Gabrielle. Gabrielle. Vincent.
Oczka jej skakały z jednej twarzy na drugą, hop hop.
Hip hop.
- Czuje tutaj między wami dziwne spięcie... - mruknął, pokazując palcami raz na kobietę, raz na mężczyznę. - Taka zła energia.

61Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 18:58

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
- Bo tu zawsze pusto. No cudowne tłumaczenie.
Zamknęła się w końcu, czując na sobie spojrzenie Dosi. Popatrzyła na nią znowu i zmarszczyła czoło, gdy ta rzuciła tekst o złej energii. Serio? Ramirez dużo rzeczy nie lubiła i to było jedno z nich.
Powstrzymała się od prychnięcia.
- Tylko proszę, bez żadnego jej oczyszczania, si?
Już raz trafiła na wariatkę, która uparła się oczyszczać jej aurę. Za pięćset dolarów!

62Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 19:09

Vincent Vega

Vincent Vega
Ależ ta kobieta go gasiła. No serio. Cokolwiek nie powie, to zaraz albo prycha, albo oczami wywraca, albo jeszcze nie wiadomo co. A on przecież nie był jakimś totalnym socjopatą, no ej.
- Eee - spojrzał zdziwiony na Dos. Nie spodziewał się takich słów. - Często "zauważasz" stan energii między ludźmi? - spytał bezpośrednio.
Zerknął na Ramirez. No, jej to by chyba nie zaszkodziło małe oczyszczenie. No, on rozumiał, że przeżyła tragedię nie tak dawno temu, ale czy to upoważniało ją do bycia suką?

63Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 19:25

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
Pokręciła głową i zrobiła jakby... urażoną minę?
- Jestem szamanką, a nie jakąś wróżką, żeby czyścić aurę, bez przesady - popukała się w czoło - fakt różne rzeczy wyczuwam. Ale żeby widzieć, jak nastawiona do ciebie jest Gabrielle.... to wielkich mocy nie trzeba.
Uniosła wysoko podbródek i wyprostowała się dumnie. Jakby zadowolona ze swojej "diagnozy".

64Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 19:28

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
- Dobra, zejdźmy z tematu mego nastawienia - Gabrielle machnęła ręką i wlepiła spojrzenie w Dos. No bo co ona tam o sobie powiedziała? - Jesteś szamanką? - Czy Ramirez miała minę jakby chciała się roześmiać? Nie no, ależ skąd. Przecież bycie szamanką, to zupełnie normalna sprawa, tak?

65Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 19:33

Vincent Vega

Vincent Vega
Kolejna baba go zgasiła. Szamanka? I fakt, on doskonale wiedział, jak nastawiona była do niego Gabrielle. Nie, że było mu z tym jakoś bardzo źle, ostatecznie nie byli jakimiś mega bliskimi współpracownikami, ale wiadomo - milsza atmosfera to milej sie pracowało. I w ogóle.
- Fascynujące! - zaaferował się Vega. - Proszę mi wybaczyć, ale nie znam się na tym. Co robią szamanki?
Zerknął na Ramirez. Proszę, jakie miała ciekawe znajome. No i przynajmniej Dos była milsza, hehe.

66Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 19:42

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
Oczywiście, że zauważyła grymas Gabrielle, lecz nie zamierzała się oburzać i naskakiwać na kobietę; daleka była od wyzywania od ignorantów - choć zapewne niektórzy na to zasługiwali.
- Szamanem jest każdy, kto ma w sobie odpowiednie pokłady mocy i zdolności - wyjaśniła. - Co robią szamanki? Ha, zależy, która jest w czymś dobra. Była na przykład szamanka, która dobrze leczyła. Inna zaś była dobrym strategiem wojennym i przepowiadała ruchy wrogów. Znałam tez taką, która była swego rodzaju kapłanką... 
Uśmiechnęła się szerzej.
- Jak sądzisz, w czym ja jestem dobra? - zapytała Vincenta.

67Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 19:48

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
Spojrzała na obydwoje z miną pod tytułem Serio?

68Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 19:57

Vincent Vega

Vincent Vega
Oparł się o kierownicę i z zainteresowaniem przysłuchiwał Dos.
- Aha, aha, to ciekawe! No proszę, ile się można dowiedzieć, jak się przypadkiem na kogoś wpadnie - wyszczerzył zęby w kierunku Gabrielle.
Po pytaniu Dos Vincent znów się uśmiechnął, trochę pokrętnie. Po chwili rzekł:
- Podejrzewam, że jesteś dobra w odgadywaniu... cóż, ludzi. Największe chodzące tajemnice, hm? - wbijał spojrzenie w szamankę, oczywiści zdając sobie sprawę, że mógł źle trafić. Ale przecież nic nie tracił, zgadując.

69Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 20:04

Dos-teh-seh

Dos-teh-seh
Nim odpowiedziała Vincentowi, spojrzała na Gabrielle i posłała jej delikatny uśmiech. Pokręciła głową, widać było, że bawiła ją ta sytuacja.
- Nie wiem, może zgadłeś, może nie. Kiedyś się przekonasz. Ale, koniec tematu. Teraz ważniejsze sprawy powinniśmy mieć na głowie.
Przestąpiła z nogi na nogę, po czym zrobiła krok do przodu. 
- Zapraszam was oboje na śniadanie, dobrze?

70Long Street - Page 3 Empty Re: Long Street Nie 02 Lis 2014, 20:17

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
Miała ochotę trzasnąć siebie albo Vege w łeb. Czy ona musiała być świadkiem tej rozmowy? Aż westchnęła sobie i cicho, by pomyśleć nad pozegnaniem, ale została uprzedzona przez nową znajomą.
Uśmiechnęła się do niej, gdy ta zrobiła to pierwsza. Śniadanie? No czemu by nie!
- Dobrze, ale spalmy kalorię, by je nadrobić!
Nie będą tu tak nudnie spacerek sobie urządzali! Gabrielle uśmeichnęła się chytre i wystartowała do biegu. Bez rowerów nie dogoniliby jej, o nie.

zt > Elmir

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 2 z 6]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach