Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Ogród z basenem

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 7 z 10]

1Ogród z basenem - Page 8 Empty Ogród z basenem Pią 03 Kwi 2015, 22:17

Mistrz Gry

Mistrz Gry
First topic message reminder :

Za głównym budynkiem hotelowym znajduje się przestronny ogród, który jednak nie jest zbyt zadbany. Krzaki i trawy zdziczały, lecz ma to w sobie jakiś czar. Nad prawie niewidocznymi ścieżkami górując wysokie palmy, a kamienny murek okalający podwórze zostało opanowane rzez winorośl.
Basem może jest niewielki, ale wciąż można z niego korzystać; wokoło rozstawione są leżaki oraz ogrodowe stoliki z parasolkami. To chyba ulubione miejsce gości „Californii”.


172Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 14:41

Mistrz Gry

Mistrz Gry
// 25.07.2013, godzina 14:00

Panna Loveless siedziała w ogrodzie, na jednym z wiklinowych foteli. Wpatrywała się w basen, gdzie na powierzchni wody pływały zielone liście winorośli, które zerwał nocny wiatr.

Kobieta popijała popołudniową kawę i wyglądała na dziwnie spokojna. W ciemnej, długiej sukni, bez biżuterii, z niedbale ułożonymi włosami. Nie wyglądała na matą poddenerwowaną pannę Loveless, która jeszcze wczoraj zarządzała hotelem.

173Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 15:53

Joan Wharton

Joan Wharton
/25.07.2013, krótko po 14.

Joan akurat zeszła z pokoju. Dostrzegła panią Loveless, samą bez Hollanada na horyzoncie, więc może łatwiej byłoby porozmawiać. Właścicielka wydawała się odprężona, całkiem odmienna, niż ostatnio, jak ją widziała. Podeszła do starszej kobiety.
- Dzień dobry - przywitała się z uśmiechem. - Mam nadzieję, że nie przeszkadzam?

174Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 16:13

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Kobieta przyjrzała się Joan, próbując przypisać sobie nazwisko do twarzy. Gdy już była pewna, z kim rozmawia, odezwała się:
- Ależ nie. Czym mogę służyć?

175Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 16:25

Joan Wharton

Joan Wharton
Podziękowała skinieniem głowy i zajęła miejsce naprzeciwko właścicielki. Starała się nienachalnie przyjrzeć jej, bo dostrzegła, że włosy wymykają się jej zwykle (na tyle, na ile po czterech dniach można stwierdzić) starannemu upięciu.
- Chciałam trochę posiedzieć na zewnątrz, jest tak przyjemnie, że szkoda tracić czas na siedzenie w czterech ścianach. Choć oczywiście pokojom nic nie brakuje.
Po chwili dodała: - utrzymanie wszystko stale na takim poziomie kosztuje dużo sił, prawda?

176Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 16:36

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Ach, nawet nie wie pani, jak dużo - powiedziała słabo. Widać było, że jest zmęczona, ale chyba skarżyć się nie chciała.
- Ale gdyby nie sprawiało mi to radości, to bym tegoo nie robiła. Ten hotel to całe moje życie!

177Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 17:09

Joan Wharton

Joan Wharton
- Dobrze, że w tym wszystkim ma pani wsparcie, bo pan Holland i pokojówka Emma - spojrzała na Loveless, bo nie była pewna czy dobrze imię dziewczyny zapamiętała - wydają się, że równie mocno angażują się.
- Tyle starań, kiedy wszyscy naokoło wypoczywają. - Spojrzała na kobietę uważniej. - Na pewno wszystko w porządku?

178Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 17:12

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Machnęła ręką.
- Emma - prychnęła - małolata... myślałam, ze jej zależy na pracy, ale wdać... się myliłam.

179Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 17:15

Joan Wharton

Joan Wharton
Joan była lekko zaskoczona słowami właścicielki hotelu.
- Jak to? Jestem krótko, ale wyglądało, jakby się bardzo przejmowała wszystkim, co się dzieje w hotelu. Nie widziałam jej od, od wtorkowego wieczoru, ale - zamilkła na chwilę. - Coś się zmieniło w ciągu dwóch dni?

180Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 17:19

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- No własnie, ja tez jej nie widziałam - sięgnęła po filiżankę.
Coś czułam, ze ta mała... nie jest taka, na jaką wygląd.a A ja jej zaufałam!

181Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 17:33

Joan Wharton

Joan Wharton
Emma zniknęła i to chyba od wieczora morderstwa. Ok, dziwne. Przypadek? Nie sądzę.
- Bez słowa, nie zostawiła żadnej wiadomości? Może przerosły ją wypadki z wtorku. - Wypadki taki eufemizm.

182Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 17:53

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Nic, żadnej wiadomości. Telefonu tez nie odbiera - odparła.
- Alexander... znaczy pan Holland kontaktował się z jej rodzicami, ale oni tez nic nie wiedzą.
Westchnęła ciężko, a potem nagle, wypaliła, przerażona.
- A co jeśli... i ona... i ją dopadł ten... morderca?!

183Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 18:07

Joan Wharton

Joan Wharton
- Nie ma, co przewidywać najgorszych scenariuszy - powiedziała łagodnie. - Może musiała odreagować. Ona mieszkała tutaj w hotelu? Może spakowała się i gdzieś się zaszyła, żeby nabrać dystansu? - Wzruszyła ramionami, bo chyba sama siebie nie potrafiła do tego przekonać.
- Ale czemu miałby morderca zabić ją? Była całkiem nieszkodliwa. Pani Romero pewnie też, ale Emma - nie dokończyła, a co jeśli, jednak coś widziała?

184Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 18:14

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Tak, tak, mieszkała tu... - powiedziała, pocierając obiema dłońmi swoje skronie.
Gdy tylko Joan przerwała swój wywód, panna Loveles spojrzał na nią, jakby... srogim wzrokiem. Zmrużyła oczy, wyprostowała się szybko, po czym stwierdziła, że słońce już ją meczy i powinna wracać do gabinetu.
- Jeśli pani by czegoś potrzebowała, proszę szukać pana Hollanda.
Po czym skierowała się do wejścia do budynku. 

/zt

185Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Nie 12 Kwi 2015, 18:51

Joan Wharton

Joan Wharton
Skinęła głową bez słowa pani Loveless. Poruszyła zły temat. Posiedziała jeszcze chwilę nas basenem wpatrując się w otaczającą ją roślinność. A potem wróciła się do swojego pokoju.
/zt

186Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 18:00

Jonathan Harper

Jonathan Harper
/25.07.13 noc z pokoju emmy

Wyszli na ogród i znaleźli okno do właściwego pokoju. Wspiął się na palce i zajrzał przez nie.
- No to co teraz?

187Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 18:18

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
/25.07, noc, sprzed pokoju Emmy

Lola była raczej dosyć zdesperowana. Jeżeli to się nie uda, to będą musieli spróbować czegoś innego. Może... może ten kolega Liluye im pomoże? Cóż, prosiliby go wtedy o wiele, bo... cóż, mógłby chyba za coś takiego stracić pracę, ale to było warte świeczki, nie?
-Mam nadzieje, że nie pytasz się mnie.-uniosła lekko brew.
Spojrzała do góry, przeklinając swój niewielki wzrost.
-Może się uda jakoś... nie wiem. Podważyć to? Bo... chcecie wybijać szybę?-zapytała, zerkając na nich.-Możemy udać, że wybiliśmy to piłką.-wzruszyła ramionami.

188Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 18:27

William Parker

William Parker
Will czuł się taki wysoki przy nich, że nie miał problemu, by spojrzeć w okno, ale jeśli chciałby przejść to musiałby się dźwignąć.
- Można by spróbować podważyć, bo z wybiciem... myślisz, że ktoś uwierzy, że graliśmy wieczorem? - spojrzał na Lolę, a po chwili zerknął w stronę okna, nie będąc pewnym czy to nie są te, co można uchylić, bo wtedy mieliby łatwiej, prawda?
- Najpierw spróbujmy podważyć i wtedy najwyżej zobaczymy - westchnął, powtarzając się.

189Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 18:32

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Żeby zajrzeć przez okno - mnożnik na spostrzegawczość, próg 90. Jak przekroczycie, to znajdujecie 1 wskazówkę.


Żeby podważyć okno - potrzebny wam np. łom. 

190Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 18:38

Jonathan Harper

Jonathan Harper
96

Jon przykleił twarz do szyby i zmrużył oczy abu dostrzec coś w ciemnym pokoju.

191Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 18:40

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Jonathan zauważył, że w pokoju dalej zostały rzeczy Emmy. Ale nie dojrzał co dokładnie. 

192Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 18:44

Jonathan Harper

Jonathan Harper
- Cholera. No raczej nie wyjechała, jej graty jeszcze są. A okna nie podważymy z resztą będzie widać, że coś jest nie tak... Spróbujemy jeszcze raz z drzwiami póki jest noc, nie widzi mi się wybijanie okna. Mamy coś co może robić za wytrych? - popatrzył na Willa.

193Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 18:55

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Lola klasnęła w dłonie.
-Wiedziałam!-powiedziała, niepokojąco radosna. Zaraz się jednak ogarnęła. I odchrząknęła.-Ale to wcale nie wróży dobrze.
Skrzywiła się lekko.
-Czyli liczymy na jakiś pamiętnik?-zastanowiła się.-Dobra. Parker, masz jakieś narzędzie? Czy idziemy jeszcze raz próbować? A może obejrzymy jakiś filmik instruktażowy na SheTube? Z internetu można się dużo nauczyć, nie?

194Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 19:09

William Parker

William Parker
- Cokolwiek płaskiego i co będzie o grubości wsuwki powinno być dobre - odpowiedział w zastanowieniu. - Nie pamiętam czy czegoś podobnego nie mam w torbie, ale też myślałem nad tym, żeby poluzować zawiasy, ale te pewnie od wewnątrz i nie są regulowane - cmoknął pod nosem.
- Jak chcesz to można obejrzeć jakiś filmik, ale najpierw najlepiej będzie spróbować raz jeszcze i na spokojnie, nie?
- A w zapasowych nie było, nie? Pewnie nie były na widoku. Tak to można by było spróbować z innymi kluczami, byle ostrożnie.

195Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Wto 14 Kwi 2015, 19:40

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Pokręcił głową - Nie wiemy przecież który to klucz. Pokój nie ma numeru. No nic, nie traćmy nocy!
I wrócili pod pokój.

/zt --> pokój emmy

196Ogród z basenem - Page 8 Empty Re: Ogród z basenem Pią 17 Kwi 2015, 16:48

William Parker

William Parker
/ początek, 28.07.2013 r., wczesne popołudnie

Po ostatnim deszczu pogoda dopisywała. Gorąc był, powietrze - względnie chłodne, ale nadal i tak mocne w swojej temperaturze - też było. Po masażu leczniczym, nieco odprężony, nieco obolały skierował się do ogrodu. Dobrze, że był zaopatrzony w czteropak piwa, choć jak dla niego to i tak było za mało. Najwyżej później zawita w Sandbarze.
Niemniej, Parker zasiadł sobie na leżaku, papierosa zapalił. Dopiero po chwili przypomniał sobie, że piwa nie wziął, więc się przechylił i dało się zauważyć pasek sińca na całej linii kręgosłupa, choć najmocniejszy był na wysokości krzyża.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 7 z 10]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach