Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.

You are not connected. Please login or register

Szkoła podstawowa i szkoła średnia

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 4 z 21]

1 Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sro 21 Maj 2014, 10:01

First topic message reminder :

Obowiązkowa edukacja dzieci i młodzieży Old Whiskey odbywa się w dwóch podobnych i sąsiadujących ze sobą budynkach. Młodsze dzieci ze swymi kolorowym plecakami, codziennie maszerują do parterowego budynku, który wewnątrz został niedawno wyremontowany i wymalowany na ciepłe kolory. Rodzice najwidoczniej zadbali, by ich pociechy czerpały radość z nauki i chętniej chodziły do szkoły. Wejścia do podstawówki pilnuje stary, wąsaty dozorca, siedzący w niewielkiej kanciapie i witający u progu szerokiego korytarza. Przechodząc nim najpierw dojdziemy do pokoju nauczycieli, a następnie sal lekcyjnych, między którymi umieszczono toalety i gabinet pielęgniarki. Na końcu korytarza zatrzymamy się przed drzwiami, prowadzącymi na podwórze i małe boisko, gdzie dzieci spędzają czas między lekcjami, pod czujnym okiem dyżurnej.

Starsza młodzież naukę swą pobiera w piętrowym budynku, który wydaje się starszy niż sąsiedni. Do wnętrza szkoły średniej prowadzą schody, zawsze oblegane przez uczniów, niechętnie czekających na dzwonek. Tutaj korytarzy jest więcej, a beżowe ściany niemal zupełnie zasłonięte zostały przez wysokie szafki. Na parterze znajdziemy pokoje nauczycieli i sale przystosowane na lekcje z nauk ścisłych, na piętro zaś przejdziemy do sal humanistycznych i wyciszonej sali treningowej.

Przed budynkami wybudowano sporych rozmiarów plac oraz parking, który zazwyczaj zajmowany jest przez samochody uczniów szkoły średniej.

W szkole, po skończeniu zajęć dla uczniów, sale gimnastyczne i siłownia mogą być użytkowane przez resztę mieszkańców Old Whiskey. Ze sprzętów można korzystać w godzinach 17:00-22:00.
Siłownia jest darmowa, ale mile widziane datki na utrzymanie przybytku!

Każdy sprzęt/ćwiczenie ma specjalny mnożnik i oczywiście progi, które należy przekroczyć, by wykonać poprawnie dane zadanie.

HANTLE (pięć podnoszeń) – Siła+k6*5

Waga jednego hantla (czyli w ćwiczeniu podnosimy podwójną wartość)Próg, który należy przekroczyć, by wykonać 5 podnoszeń
0,5 kg10
0,75 kg15
1 kg20
1,5 kg22
2 kg25
3 kg30
4 kg33
5 kg40
10 kg55
15 kg65
20 kg75
30 kg90
50 kg100

SZTANGA (pięć podnoszeń) – Siła+k6*5

Waga (kg) = Gryf + (waga obciążnika*ich ilość)Próg
Gryf bez obciążników – 20 kg25
20 + 0,5 * 2 35
20 + 1 * 240
20 + 2 * 242
20 + 2,5 * 250
20 + 5 * 255
20 + 10 * 262
20 + 15 * 267
20 + 20 * 273
20 + 25 * 277
20 + 0,5 * 4 80
20 + 1 * 483
20 + 2 * 485
20 + 2,5 * 490
20 + 5 * 495
20 + 10 * 4100
20 + 15 * 4105
20 + 20 * 4112
20 + 0,5 * 6120
20 + 1 * 6125
20 + 2 * 6126
20 + 2,5 * 6129
20 + 5 * 6131
20 + 10 * 6133
20 + 15 * 6140
20 + 20 * 6150
20 + 25 * 6170

BIEŻNIA ELEKTRYCZNA (10 minutowy bieg) – (Siła +kondycja)+k6*5

TempoPróg
Chód40
Trucht70
Szybkie tempo80
Bieg pod górkę (trucht)95

ROWEREK (10 minutowy bieg) – (Siła +kondycja)+k6*5

TempoPróg
Wolne 40
Średnie70
Szybkie 80
Jazda pod górkę (trucht)100

POMPKI – (Siła+Kondycja)+k6*5

Ilość pompekPróg
530
1050
2070
3085
50110
70130
80150
95180
100210

ATLAS DO ĆWICZEŃ – (pięć podnoszeń – ramiona lub nogi) – Siła+k6*5

Waga (kg)Próg
510
1015
1520
2022
2525
3030
3533
4040
4555
5065
6067
6575
7085
7595
80110

STEPPER – (10 minut) – (Siła+kondycja)+k6*5

Ilość wykonanych kroków po przekroczeniu danego proguPróg
1030
3040
5050
6055
7060
8065
9080
10095
110120
150150
200200

Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Czw 30 Paź 2014, 13:26, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora

76 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 15:13

Koksu właśnie sprawdzał, czy aby na pewno żadnemu kwiatkowi nie opadł żaden opłatek i czy na pewno jego koncepcja kwiatowa się będzie zgadzać. Zresztą i tak większość lasek.. i w ogóle ludzi to straszni ignoranci wobec wszechobecnej flory!
Aż się zbulwersował na samo wspomnienie tej impertynencji ludzkiej!
I właśnie klął pod nosem, gdy jego oczom ukazała się... jakaś żółtka.
Mrugnął.
NIE!!! To nie może być prawda!!! DLACZEGO!!!!
Obrócił się nerwowo i sprawdził czy na pewno nie kręci się w okolicy nikt inny. KTOKOLWIEK!
Spróbował skonfrontować podejście mamusi do kolorowych oraz do kobiet. Z jednej strony ci wszyscy skośnoocy to największa zaraza zaraz obok ciapatych, Meksykanów, murzynów i Indiańców, ale z drugiej strony... Nie był pewien, czy to odnosiło się do osobników płci żeńskiej. Eee, a może nie?
Przygładził więc swoje nieistniejące włosy na głowie i ruszył w stronę kobiety. Stanął przed nią i przez bardzo długą chwilę milczał.
-Todlaciebie.-wymamrotał niewyraźnie, nie patrząc na nią, po czym podał jej kwiaty.-To peonie, frezje i jaskry.-dodał już pewniejszym tonem, dumny z siebie.

Zobacz profil autora

77 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 15:38

Kiedy mężczyzna do niej podszedł zaczęła się lekko krztusić, to pewnie z powodu duszącego zapachu wody kolońskiej. Postanowiła jednak być dzielna i mimo przeciwności losu uśmiechać się i ładnie wyglądać.
- Och, cóż za piękne kwiaty - klasnęła w ręce zachwycona i wsadziła nos w bukiet.
W sumie to nie bardzo lubiła kwiatowe zapachy, ale postanowiła być miła.
- Uwielbiam kwiaty! - wcale ich nie lubiła, ale uśmiech nie schodził jej z twarzy. - To gdzie mnie dzisiaj zabierzesz? - spytała trzepocząc rzęsami.

Zobacz profil autora

78 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 15:40

Lionel się rozpromienił na jej przekonywujące zapewnienia.
-Ja też!-powiedział podekscytowany, gotów złapać ją za ręce i wspólnie wirować wśród liści i chmur. Ale takie rzeczy się nie zdarzały. Więc skończył na byciu podekscytowanym i dalszym staniu przed nią jak słup soli.
-No a... eeeeeeee, gdzie chcesz iść?-spytał elokwentnie.

Zobacz profil autora

79 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 16:01

Nanie udzielił się jego entuzjazm i równie podekscytowana ściskała ofiarowany jej bukiet kwiatów i wpatrywała się w jego błyszczące oczęta.
W jednej chwili czar prysł!
- Jak to? Nie przygotowałeś się na randkę ze mną? - wygięła usta w podkówkę i odwróciła się urażona. Jak śmiał niczego nie przygotować! A ona naiwna dała się zwieść na kwiaty i wodę kolońską...

Zobacz profil autora

80 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 16:08

Lionelowi szczęka opadła.
-Co?-zapytał, skruszony, gotów za chwilę odbiec i zapłakać w swoim pokoju.
Przeanalizował jeszcze raz wszystko. Odświętny stój... jest! Perfumy... są! Kwiaty... są! A-HA!
-Pięknie wyglądasz!-wypalił, uśmiechając się głupio, zachwycony swoim geniuszem.
Zmarszczył brwi.
Co to tam jeszcze było na liście?
-Eee, no bo... możesz wybrać gdzie chcesz iść... ee, ze mną, nie?

Zobacz profil autora

81 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 16:17

Odwróciła się prawie ułaskawiona.
- Jak pięknie? - drążyła temat. Jej ulubiony temat. - A ty mógłbyś ubrać się w garnitur, wiesz?
Żeby nie było... To był komplement.
- Chcę iść w jakieś romantyczne miejsce. Mogłeś zarezerwować miejsce w drogiej restauracji, albo chociaż urządzić piknik pod gwiazdami, no ewentualnie kino... A ty o niczym nie pomyślałeś!

Zobacz profil autora

82 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 16:22

-Eeeeee...-zamrugał, zdziwiony. Poczuł się znów skrępowany.-Bardzo?-spróbował niepewnie.
Spojrzał po sobie i się zarumienił.
-Przepraszam.-wymamrotał, czując się, jakby stał przed własną matką.
I z każdym jej słowem był coraz bardziej skruszony.
-No... eeee, jest impreza w Chaco, nie...?-zaczął nieśmiało.-I... i w Vivie...-kontynuował, kuląc się nieco.

Zobacz profil autora

83 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 16:28

Zobaczyła jak koleś się kuli i przeprasza i postanowiła mu wybaczyć.
- Tak, wiem. Pracuję w Vivie, możesz przyjść na mój pokaz - teatralnie odgarnęła ręką włosy w tył. - Ale najpierw powinniśmy odbyć romantyczną rozmowę przy blasku świecy, albo księżyca...
Westchnęła. Jak ci mężczyźni niczego nie rozumieją!
- Nie przedstawiłeś się.

Zobacz profil autora

84 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 16:32

-Och.-mrugnął, zdziwiony.-Eee, jesteś kelnerką?-spytał.-Pokaz? Aaaa, ten pokaz!-uśmiechnął się, odchylając głowę do tyłu.
A zaraz potem zmarszczył brwi. Właśnie ma randkę z gwiazdą seksu... Albo coś!
-Eee, mam zapalniczkę...?-powiedział Koksu, mając nadzieję, że to wystarczy.
Zbladł. Co z niego za dżentelmen!!!
-Lionel Margaret, lat 30!-wypalił nagle.-A... a ty?-spytał po chwili.

Zobacz profil autora

85 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 16:48

Zapalniczkę? Może jest to jakieś rozwiązanie? Może Nana spotkała mężczyznę niebanalnego i twórczego? Znów zabłysnęły świetliki w jej oczach.
- Jak będziesz ją trzymał za długo to rozboli cię ręka... - odparowała jednak. Cholerka, trochę przereklamowany ten cały romantyzm.
- Nana Araujo - przedstawiła się z uśmiechem, zgrabnie omijając kwestię wieku. - Cóż, więc możemy posiedzieć na tamtej ławce pod latarnią - westchnęła i wskazała miejsce palcem. To też jakieś wyjście...

Zobacz profil autora

86 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 18:01

Koksu zauważył okazję do wykazania się, podwinął rękawki polówki i napiął mięśnie, unosząc brwi do góry w mega seksownej minie.
-Nie bój się, laleczko. Ręka mi się nigdy nie męczy!-powiedział tonem zalotnego tryumfatora, nie zauważając ani krzty podtekstu w swoich słowach.
Wzruszył ramionami.
-Dalej mogę poświecić tą zapalniczką, jeśli chcesz!-zaoferował się usłużnie.

Zobacz profil autora

87 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 18:09

Popatrzyła na ciasno opięte kurtką bicepsy i serce zabiło jej mocniej. Dawno nie widziała tak pięknie wyrzeźbionego ciała, aż miała ochotę się uwiesić na jego barku. Postanowiła jednak wciąż grać niedostępną i pozwolić, żeby to on zdobywał jej serce!
- Idealnie! - złapała go za rękę i zaczęła ciągnąć w stronę ławeczki. - Co robisz w życiu? - spytała trzepocząc rzęsami.

Zobacz profil autora

88 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 18:15

Nagły kontakt fizyczny trochę go wybił z rytmu. Spiął się.
-Eeee... No... Nic.-oświadczył, co chyba nie świadczyło o nim najlepiej.-Znaczy... Kwiaty mam, nie?-naprawdę się zestresował!
Odchrząknął.
-A ty... laluniu?

Zobacz profil autora

89 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 18:19

Podniecała ją ta jego nieporadność. Pewnie próbował być tajemniczy, albo tak jak ona gra niedostępnego, cholerka, co robić!
- Jak to nic? Nie pracujesz? Czy może jesteś ogrodnikiem? Znasz się na kwiatkach. A może nadal mieszkasz z mamusią! - mówiąc to zasłoniła ręką usta. Przeraziła ją wizja trzydziestolatka mieszkającego wciąż z rodzicami. Jeśli to prawda... to ta miłość nie ma przyszłości...

Zobacz profil autora

90 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 18:26

Splótł ręce i zaczął nerwowo wyłamywać sobie palce.
-No... mój szef poszedł do kicia, także...-wytłumaczył, patrząc na swoje buty.-Co? Nie mieszkam z mamą!-zaprzeczył wysokim głosem, aż nadymając się.-No... mam swoje kwiatki.-dodał na koniec.
Odchrząknął.
-To kiedy ten twój... pokaz?-starał się być znów szarmancki, także uniósł brwi i uśmiechnął się jednym kącikiem ust, gotów wskazać na nią palcami wskazującymi i kliknąć językiem.

Zobacz profil autora

91 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 18:39

Usiedli na ławce, a Nanie zrobiło się lżej na sercu. Uf, przynajmniej nie mieszkał z mamą.
- To może chociaż jesteś bogaty? - próbowała wybadać teren. Musiała przecież poznać lepiej faceta zanim zacznie myśleć o nim na poważnie.
Zerknęła na zegarek.
- Za niecałe dwie godziny. To będzie mój pierwszy pokaz. Trochę się stresuję. - wyznała.

Zobacz profil autora

92 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Sob 20 Wrz 2014, 18:42

Koksu zaczął się pocić. Na szczęście dzięki ilości dezodorantu wypsikanego na siebie, pociły mu się tylko dłonie, głowa i uszy.
-Eeee... no... nie.-odpowiedział, czując się naprawdę źle z samym sobą.
Co z niego za mężczyzna! Sprostać wymaganiom kobiety nie potrafi!
-Ale! Ale! Jak wróci szef, to będę! Na pewno!-zapewnił ją gorąco.
No bo skoro on ma... miał kasę, to trochę mu odda, nie?!
-Aha.-odpowiedział, bo nie miał pojęcia co powiedzieć. Nie przyszło mu do głowy żadne: "dasz radę".

Zobacz profil autora

93 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Nie 21 Wrz 2014, 20:14

Nana zaakceptowała tę odpowiedź. Nie była ona najbardziej satysfakcjonująca, ale jak na razie musiało wystarczyć.
- Chodźmy na spacer. Niedługo zacznie się pokaz w Viva Maria - zaproponowała i nie czekając na odpowiedź ruszyła w stronę baru.

zt oboje --> Viva Maria!

Zobacz profil autora

94 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Pią 03 Paź 2014, 12:35

// 21.02.2013, wieczór

Niedaleko szkolnej bramy kręcił się jakiś młody Latynos. Co jakiś czas zapalał nowego papierosa, pociągał kilka razy i wyrzucał na chodnik. Denerwował się czymś, ale nieprzerwanie stał na podjeździe, oglądając się na boki. Co jakiś czas spoglądał na telefon komórkowy.
Wreszcie ktoś go zaczepił - jakiś licealista. Kilka słów, wymiana spojrzeń - kasa do reki, paczka koki do kieszeni. Pewnie wymieszana z cukrem pudrem albo mąka, przecież smarkacz anie stać na dobry towar. Ale nic to - jazda będzie mimo to!
Prawda?

Zobacz profil autora

95 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Pią 17 Paź 2014, 21:57

<-- przyczepa Loli, środek nocy

Naiche, w gatkach w myszki, podjechał z Lolą na boisko szkolne. Na szczęście świeciła się jedna z trzech latarni (reszta zepsuta, bo pewnie Koksiu porozbijał resztę żarówek). 
Zatrzymał się na boisku do koszówki i zeskoczył w roweru. Z plecaka (który miał mimo wszystko przy sobie) wyciągnął kartkę w kratkę, poskładaną kilka razy oraz... koc.
Rozłożył go i kazał Loli usiąść na nim. Stanął przed nią, w tej czerwonej bluzie, gatkach w zwierzątka i z kartką z zeszytu.
- Napisałem ci list i przeczytam ci go tutaj, w miejscu, gdzie w siódmej klasie, w nocy z 3 na 4 października zrobiłaś mi pierwszego loda. Khem.
Odchrząknął.
- Kocham się w tobie od czwartej klasy i dobrze wiesz, ze latałem za tobą jak piesek aż do końca liceum. a potem zostawiłaś, mnie dla jakiegoś dziada, co śmierdział crackiem. Nie pytaj skąd wiem, jak pachniał, to jest NIEISTOTNE. W każdym razie... Zdrada BOLI. To okropne, Lolu, a ja jestem WRAŻLIWY. Khem. Lolu, to było skurwysyństwo, co zrobiłaś. Teraz i te kilka lat temu. I nie wiem czemu, ale znowu ci wybaczam, ale nie ZAPOMNĘ. No. 
Spojrzał na kartkę i pomyślał chwilę.
- Kocham cię jak Irlandię i takie tam.

Zobacz profil autora

96 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Pią 17 Paź 2014, 22:12

Lola zlazła z roweru, zdążając już się rozbudzić przez - powiedzmy - rześkie powietrze, które dosyć szybko ją rozbudziło ze snu. Być może to dzięki gatkom Naiche, być może od jego oddechu na szyi, być może od emocji, a jednak nie zmarzła za mocno.
Usiadła, jak jej kazał, totalnie nie uważając za śmieszne czy głupie to, że stał przed nią w bokserkach i z kartką, która nie była sama w sobie również zbyt reprezentatywna.
Policjantka odchrząknęła na jego wspomnienie, mimowolnie się rumieniąc. Oczywiście pamiętała, bo wróciła do domu wtedy tak późno, że dostała szlaban na tydzień i musiała się wymykać przez okno, by spotkać się z Indianinem. Które pewnego dnia wybił jej kamieniem, gdy próbował dać jej znać, że pod nim stoi.
Słuchała go uważnie, czując, jak na przemian serce ją ściska, łamie się lub rozpływa z miłości. Rozpłakała się znowu, zdając sobie sprawę, że jest tak bardzo niegodna!
-Och, Naiche.-wychlipała.-Ja ciebie też!-kontynuowała.-Tak żałuję, że to się stało!-zaczęła dosyć chaotycznie wycierać oczy rąbkiem koszulki.
Westchnęła, łapiąc głęboki oddech, by się uspokoić.

Zobacz profil autora

97 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Pią 17 Paź 2014, 22:18

Naiche stał dalej, jak stał. W rękach trzymał tę nieszczęsna kartkę, na której miał napisane jeszcze z pięćdziesiąt zdań jak mu było smutno. Ale nie przeczytał ich już. 
- No... i tak to wygląda, Lolu! - Zakończył, chowając kartkę w majtki, bo nie miał kieszeni. - I chyba będziemy musieli stąd znikać, bo ochrona za chwilę ma obchód.

Zobacz profil autora

98 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Pią 17 Paź 2014, 23:12

Pociągnęła jeszcze raz nosem.
-Koniec?-spytała, nie ruszając się z miejsca.-Nie pokażesz mi?
Mogłaby sobie to wtłuc w głowę, by więcej nic takiego nie robić. Nie to, by miała to w zamiarze! Nie to, że poprzednio miała... Ale teraz przynajmniej mogłaby przypominać sobie te słowa w krytycznych momentach. Choć ABSOLUTNIE się takich nie spodziewała!
-Jestem z policji, niech spadają.-burknęła, jakby to było idealne wytłumaczenie na to, co robi tutaj w środku nocy w pidżamie i dresie swojego... chłopaka, który stał przed nią w bokserkach i bluzie.-I co teraz?-spytała, mając na myśli ich związek.

Zobacz profil autora

99 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Pią 17 Paź 2014, 23:25

Wyciągnął rękę i podał dziewczynie kartkę na której była zabazgrana jego chaotyczna przemowa. 
Wzruszył ramionami.
- Nie wiem. Zawsze możesz zrobić mi loda. Nie, dobra, żart. Głupi. W sumie, to POSTARAM się nie być zły. Ale nie ma mowy o tym, byś dalej, w jakiejkolwiek sytuacji spotykała się ze Skittlesem. To mój warunek.

Zobacz profil autora

100 Re: Szkoła podstawowa i szkoła średnia on Pią 17 Paź 2014, 23:33

Lola złapała kartkę i przez chwilę wgapiała się w nią, ściskając mocno palcami.
-Jeśli ci to pomoże nie być złym, to mogę.-zaoferowała się, powstrzymując się przed wzruszeniem ramionami.
Westchnęła.
Była taka chujowa. To będzie takie chujowe. To chyba dobrze, że przynajmniej jeden powód, dla którego Naiche mógł być zły, jedzie na Florydę.
Zmarszczyła brwi.
-On jest dilerem, a ja jestem policjantką...-powiedziała powoli.-...rozumiem, że nie będziemy się już spotykać u ciebie.-mruknęła cicho, próbując to rozważyć.
To będzie trudne. Bardzo.

Zobacz profil autora

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 4 z 21]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next