Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Bar "Viva Maria!"

Idź do strony : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 26 z 40]

1Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Bar "Viva Maria!" Wto 13 Maj 2014, 10:51

Mistrz Gry

Mistrz Gry
First topic message reminder :

Bar "Viva Maria!" - Page 26 Vivaplan

Bar Viva Maria! mieści się w dwukondygnacyjnym budynku wciśniętym między drobnymi lokalami usługowymi. Pomieszczenie, do którego się wchodzi, jest długie i stosunkowo wąskie. Po prawej stronie ciąg stolików i krzeseł, zaś po lewej długa lada z rzędem barowych stołków. Podłoga imituje drewniany parkiet, ale zdarcia w niektórych miejscach zdradzają, że jest to zwykłe linoleum. Lada, stoliki i krzesła są jednak drewniane, siedziska wysłane zaś ciemnobrązową okładziną. Co zobaczymy za ladą, poza uroczą właścicielką, Betty Jou? Oczywiście liczne alkohole. Poza napojami wyskokowymi można tu dostać także drobne przekąski. Naturalnie, jak na porządny amerykański bar przystało, w strategicznym miejscu wisi także telewizor, który pamięta pewnie lata osiemdziesiąte – ale wciąż działa! Poza tym świętym pudłem, ściany zdobi też kilka rogatych czaszek oraz liczne, starsze i nowsze, zdjęcia. Widać na nich stałych bywalców, imprezy, samą Betty Jou, ale i kilka bardziej znanych ogółowi twarzy. Przy wejściu stoi szafa grająca, zaś na tyłach stół do bilarda. Ogólnie wnętrze jest dość ciemne, a gdy zbierze się w nim grupa palących facetów, widoczność staje się ograniczona do minimum.
Bar posiada ciasną kuchnię. Na piętro prowadzi obskurna klatka schodowa, a o jego zastosowaniu jakoś nikt nie mówi.


626Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 13:26

Betty Jou

Betty Jou
Z zaplecza doszło ja wołanie Betty:
- Zamknięte! Nie umiesz czytać?!
Po kilku chwilach za głosem pojawiła się i sama właścicielka Viva. Z rozmazanym makijażem, czerwoną twarzą i potarganymi włosami. W dodatku owinięta była w puchowy szlafrok a nie odziana w swoje skórzane wdzianko.
- Zamknięte, masz wolne do odwołania! - Pociągnęła nosem i machnęła ręką wskazując Autumn drzwi.

627Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 13:31

Autumn Seymour

Autumn Seymour
- Nie umiem! - odkrzyknęła Autumn, poprawiając odruchowo kilka krzesełek stojących na stołach.
Przeszła przy barze i chciała wejść na zaplecze, ale Betty stamtąd wyszła. Autumn mało elegancko zmierzyła ją wzrokiem.
- Oj. - skomentowała równie inteligentnie. - Co się stało?

628Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 13:45

Betty Jou

Betty Jou
- Gówno się stało!
Wyszła zza bary, który stał tuz przed wejściem na zaplecze. Obeszła jeden ze stolików i usiadła przy nim, szurając głośno krzesłem.
- Nalej mi czegoś mocnego. - Zarządziła. Nie minęło jeszcze południe, a Betty już miała ochotę wypić połowę swoich zapasów.
- Prawda nie popłaca, Autumn. Zapamiętaj to sobie do końca życia! A teraz lej po brzegi!

629Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 13:47

Autumn Seymour

Autumn Seymour
Chciała jeszcze zapytać Betty czy ta jest pewna? W końcu było wcześnie. Ale wolała chyba teraz nie protestować więc zrobiła jej szybkiego drinka pół na pół z wódką. Chce mocny? To ma.
Postawiła go przed nią i sama usiadła.
- Komu się prawda nie podoba? - próbowała okrężną drogą.

630Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 13:50

Betty Jou

Betty Jou
Chwyciła szklankę i wzięła pierwszy łyk. Skrzywiła się, lecz piła dalej, polki nie opróżniła połowy szklanki. Gdy szkło stuknęło o blat, kobieta odszukała w kieszeni papierosy i poprosiła Autumn o ognia.
- Jak myślisz, temu kutasowi, Bakerowi. - Mruknęła, gdy już wokół niej unosił się dym. - A sam kutas jest winny temu wszystkiemu! On sam! Nikt inny.

631Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 13:53

Autumn Seymour

Autumn Seymour
Sięgnęła do kieszeni po zapalniczkę i odpaliła papierosa Betty.
Kutas kutasa czy Baker jako kutas? Zastanowiła się, ale nie pytała.
- O co poszło? - zapytała i spojrzała na szklankę z drinkiem, a potem z westchnięciem podniosła się i wróciła z butelką wódki i kartonem soku pomarańczowego. Postawiła to na stole po swojej stronie i usiadła.

632Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 13:56

Betty Jou

Betty Jou
Żeby Betty powiedziała coś więcej - mnożnik na charyzmę, próg 25.

633Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:03

Autumn Seymour

Autumn Seymour
43

Dała jej chwilę ciszy.
- Lepiej będzie jak komuś się wygadasz.. - mruknęła cicho.

634Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:09

Betty Jou

Betty Jou
Betty chwile wpatrywała się tępo w blat brudnego stołu. Zliczyła już wszystkie okręgi po szklankach i ślady po tłustych paluchach, jakby tym chcąc zając sobie głowę. Niestety, nic to nie dało. Sama Autumn tez nie pomagała.
- Powiedziałam mu, ze Sally jest jego.

635Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:11

Autumn Seymour

Autumn Seymour
Zamilkła. No, bo sama nie wiedziała. Zagryzła kolczyk odruchowo i wstała, żeby samej sobie też nalać, choć zdecydowanie więcej soku niż alkoholu.
- Hm. Co powiedział?

636Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:19

Betty Jou

Betty Jou
- A co miał powiedzieć? - Zaśmiała się smutno. - Że mam wypierdalać. No chyba nie spodziewałaś się, ze mnie przytuli i uzna, że będziemy tworzyć wspaniała, popierdoloną rodzinę?!
Strzepnęła popiół z papierosa prosto na skurzony blat.
- Może i powinnam żałować, ale... w sumie to dobrze mu tak. Jesteśmy kwita!

637Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:21

Autumn Seymour

Autumn Seymour
Popukała długimi paznokciami w blat. Pięknie, pięknie. W sumie chyba też byłabym zła, gdybym jako facet dowiedziała się o dziecku po takim czasie.. ale i tak.. wciąż moje dziecko.
- Kwita? - zapytała tylko.

638Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:27

Betty Jou

Betty Jou
Żeby Betty powiedziała coś więcej - mnożnik na charyzmę, próg 30

639Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:28

Autumn Seymour

Autumn Seymour
28 :/

Betty nic nie chciała powiedzieć, więc Jesień dolała jej drinka.
- Czemu zamknęłaś lokal?

640Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:32

Betty Jou

Betty Jou
- Nie mam ochotę patrzeć na tych Świętych. Rzygać mi się chce, widząc te ich mordy, słysząc ich motocykle...
Znowu wypiła... powoli szumiało jej w głowie.

Żeby Betty powiedziała coś więcej - mnożnik na charyzmę, próg 30

641Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:34

Autumn Seymour

Autumn Seymour
23

- No tak.. ale tracisz przychód. - rozejrzała się po lokalu. - Przychodziło tu sporo osób, nie tylko święci.

642Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:36

Betty Jou

Betty Jou
Odłożyła szklankę na blat i podsunęła Autumn, by ta dalej lała. Chyba kobieta nieprawdę chciała się upić.
- Kilka dni mnie nie zbawi. Zresztą, pff, pies ich jebał! - krzyknęła. - Na co mi ten chujowy bar?!

Ostatnia próba, nim Betty zacznie bełkotać:
Żeby Betty powiedziała coś więcej - mnożnik na charyzmę, próg 30

643Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:38

Autumn Seymour

Autumn Seymour
48

Nalała jej dalej.
- No tak, a co innego będziesz robić, jak nie prowadzić bar? - pokręciła głową i westchnęła.
- Co z tym wykiwaniem..?

644Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:41

Betty Jou

Betty Jou
Betty język się rozwiązał i nie zwracała już uwagi na to, że zaczyna paplać. Choć z drugiej strony, było jej już wszystko jedno!
- Żenić się ze mną miał, a poszedł siedzieć! I... przez cały rok o tym nie wiedziałam!
Z wściekłością zgniotła papierosa na blacie, tuż obok popielniczki.

645Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:44

Autumn Seymour

Autumn Seymour
- Um.. to dlaczego nie porozmawiałaś z nim jak wyszedł? - podpytywała dalej. Lubila ploteczki! A tu miała je z pierwszej ręki.

646Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:46

Betty Jou

Betty Jou
Zaśmiała się.
- Jak wyszedł, to, ha, wyobraź sobie, już miałam męża a Sally ojca.
Prychnęła, sięgając po kolejnego papierosa. Ponownie poprosiła Autumn o zapalniczkę.
- Na co mi on był? Jak ten wywinął mi taki numer, to nie miałam ochoty go widzieć. po tylu latach!..

647Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:51

Autumn Seymour

Autumn Seymour
Odpaliła Betty kolejnego papierosa i położyła zapalniczkę na stole.
- Ahm. No tak. W końcu chciałaś dla dziecka jak najlepiej.. - Jesień napiła się drinka.
- No tak, tak.. Też prawda. - nie mowiła, że mogła przecież chociaż list mu napisać. Wolała teraz stać po stronie Betty i na wszystko potakiwać. Więcej się dowie.
- Za co poszedł siedzieć?

648Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:54

Betty Jou

Betty Jou
Jedak ostatnie pytanie otrzeźwiło Betty. Zdecydowanie za dużo powiedziała. Nawet jeśli chciała dokopać Bakerowi, to nie w taki sposób; nie dając powodów do większych plotek.
- Chuj go wie. - Skłamała, chociaż doskonale wiedziała, za co odsiadywał karę.

649Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:56

Autumn Seymour

Autumn Seymour
Ukryła skrzywienie za szklanką. Tego się nie dowie najwidoczniej. A może Betty na prawdę nie wie?
- Czemu mu teraz powiedziałas?

650Bar "Viva Maria!" - Page 26 Empty Re: Bar "Viva Maria!" Pon 15 Wrz 2014, 14:58

Betty Jou

Betty Jou
Wzruszyła ramionami. Sama nawet nie wiedziała - może przez przypadek, może chcąc mu zrobić na złość, a może... po prostu podświadomie już się męczyła tym wszystkim.
Ale żeby ponad dwadzieścia lat tak kłamać?
- źle zrobiłam. Teraz będzie gorzej jak się Sally dowie.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 26 z 40]

Idź do strony : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach