Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Biuro szeryfa i areszt

Idź do strony : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 28 z 40]

1Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Biuro szeryfa i areszt Wto 09 Gru 2014, 10:35

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
First topic message reminder :

Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Biuroszeryfa
Parterowy budynek z czerwonej cegły mieści w sobie zarówno biuro szeryfa jak i areszt. Wchodząc z głównej ulicy przez podwójne drzwi, stajemy przed zaszkloną recepcją, w której na dyżurce zawsze można spotkać jednego z funkcjonariuszy. Przechodząc korytarzem dalej, trafiamy na dużą salę, zastawioną kilkoma biurkami. To w nim przebywają stróże prawa, gdy akurat nie znajdują się na patrolu, zajmując się papierkową robotą lub przygotowując do wyjścia w teren. Za nimi można zauważyć drzwi prowadzące do gabinetu szeryfa w którym oprócz pokaźnego biurka, głównym wyposażeniem jest długi stół, przy którym toczą się rozmowy odnośnie aktualnych spraw. Z głównego korytarza wejść można także do aresztu, gdzie kilka cel czeka na swych gości.




Zmrużyłem oczy, że kurwa co, czy ja dobrze słyszałem, a może jakieś badania okresowe musiałem na słuch zrobić.
- Można by napisać że nazwał Ramirez suką - dodałem całkiem poważnie, a w duchu się uśmiechnąłem, jednak ten szeryf miał jaja i nie był ciepłymi kluskami który tak ściśle trzyma się zasad, oczywiście zasady zasadami, są granice których nie można przekraczać, ale dla mnie przestępca jest przestępcą i nie ma taryfy ulgowej. Mając takiego szefa można sporo zdziałać ja to rozumiałem i nie chciałem tego nadużywać. Dlatego postanowiłem nie drążyć tematu.
- Coś jeszcze?


676Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 10:41

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
38

Mógł sobie obrażać nawet i ojca i całą rodzinę Iadanza.
- Kto miał odebrać obraz - powtórzyłem z wkurwiającym spokojem. Metoda zdartej płyty skutkowała. W ostateczności mogę mu przyjebać w ten durny łeb. Wlepiłem w niego swój wzrok, miałem nadzieje ze w końcu coś powie, ja miałem czas.

677Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:04

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Kolekcjoner z Austin w Teksasie. Tylko tyle wiem. Dzwonił do nas z zastrzeżonego numeru. Tyle. - powiedział sucho, wbijając wzrok w boczna ścianę.

678Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:07

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
- Jak się z nim skontaktowaliście? - chciałem jeszcze powiedzieć żeby się nie kręcił jak owsik w dupie ale się powstrzymałem. Małymi kroczkami. Byłem ciągle spokojny, aż nad wyraz, może zapytam go o nos? Hmmm nie to by było niegrzeczne, profesjonalizm Aldo.

679Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:08

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- On się z nami skontaktował - odparł bez kręcenia. Wciąż wpatrywał się w ścianę, jakby nie umiejąc już znieść wzroku Aldo.

680Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:10

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
Aldo bazyliszek.
- Zobaczył chłopaków na ulicy podszedł i mówi: Ukradniecie mi obraz? Kurwa! - walnąłem otwartą dłonią w stół. Milczałem dłuższą chwilę potem spokojnie zadałem kolejne pytanie.
- Jak wyglądał?

681Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:15

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Az podskoczył.
- Nie widzieliśmy go. Dzwonił do nas z zastrzeżonego. To wszystko. Tak to wyglądąło.

682Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:19

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
Kurwa jak z dzieckiem.
- Skąd miał numer? Nie powiesz mi że ogłaszaliście w gazecie usługi? kradzież, rozboje, pościgi? Tak?
Spojrzałem na Daltona trochę z ironią.
- Ja mam czas - skrzyżowałem ręce na piersi i czekałem.

683Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:25

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Wzruszył ramionami.
Nic nie powiedział.

684Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:27

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
Wstałem z krzesła zbierając wszystko ze stołu, minąłem go i stanąłem przy drzwiach.
- Poczekam - potem opuściłem pokój przesłuchań.
Wróciłem jakąś godzinę później z kubkiem kawy.
- Wróciła ci pamięć?

685Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:30

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Mężczyzna pokręcił głową. Wciąż nie miał nic do powiedzenia.

686Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:38

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
To i ja usiadłem. Wskazówka zegara, teraz jakby zwolniła, mi tam godziny leciały, odfajkuje przesłuchanie, piłem sobie kawę.

687Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 11:55

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Chyba mężczyzna naprawdę nie miał nic więcej do powiedzenia w sprawie tajemniczego klienta.
- Coś jeszcze? - zapytał zmęczony.

688Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 12:05

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
- To ja zadaję pytania - potem minęła kolejna godzina, w końcu wstałem i wyszedłem, zapewne chwile później zabrali go strażnicy do celi.

689Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 12:19

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Teraz na przesłuchaniu był kurier, który miał odebrać obraz od zastrzelonego Paula Phersona.
Thomas Under, 23 lata, niekarany, mieszkaniec Appaloosa City.

690Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 12:31

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
Wszedłem do pokoju miałem dość przesłuchań, rzuciłem teczkę i usiadłem na brzegu stołu. Oczywiście wszystko miało swój cel.
- jesteś w czarnej dupie Thomas koledzy twoi chronią własne tyłki a młodego, no cóż nie martwią się o ciebie - zamyśliłem się - możesz sobie pomóc, chociaż niewiele zrobisz, w tej teczce są zeznania, większość obciąża ciebie.

691Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 12:34

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Chłopak był zaskoczony tym co mówił Aldo.
- Słucham? - Zapytał, drapiąc się po głowie - Em, ja tu miałem przyjść powiedzieć coś o tym zamówieniu, znaczy, tym obrazie, co miałem odebrać... jacy koledzy?

692Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 12:37

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
- Komu miałeś go dostarczyć? Adres, nazwisko? - rzuciłem chłodno.

693Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 12:48

Mistrz Gry

Mistrz Gry
- Em, do domu aukcyjnego w Phoenix... - powiedział. Potem zaraz podał adres i numer telefonu. 
- Miałem odebrać od pana Phersona, ale zadzwonił do mnie, ze zostawił an posterunku policji... i wtedy jak usiłowałem się dodzwonić do niego, to już nie odbierał. Potem usłyszałem że napadli a niego...

694Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 13:05

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
- Tak napadli - mruknąłem, w zasadzie uświadomiłem sobie że za bardzo nie mam go o co pytać.
- czy Pherson wspominał że ma po drodze coś do załatwienia? Rozmawiał pan z nim przed ze to ważna przesyłka?

695Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 13:23

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Podrapał się po blond głowie.
- Mówił tylko, ze sam osobiście nie może przekazać obrazu, że na komisariacie można odebrać. I tyle. Dopytywałem ale nic nie mówił. Ale.. dziwny był, zdenerwowany chyba.

696Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 13:35

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
- hmm - podrapałem się po brodzie - trochę zdenerwowany ciekawe dlaczego.
Mruknąłem chyba sam do siebie.
- O której to było? O której dzwonił?

697Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 13:37

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Kurier podał godzinę; było to mniej więcej tuż przed pościgiem policyjnym Gabrielle.
- Wtedy dzwonił i powiedział, ze obraz jest na komisariacie. Potem się nie odzywał już.

698Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 13:50

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
Czyli wiedział że coś nie gra, tylko czemu na komisariacie, ah mieliśmy go przechować, sprawdziłem.
- No teraz to jest dowód w sprawie, więc nic tu pan nie odbierze - rzuciłem (sam narrator to nie wiedział czy odbierze czy nie). Po za tym nikt się po niego z aukcji nie zgłosił. Chyba?!
Zostaje tylko dojść kto zlecił kradzież, ewentualnie kto chciał kupić obraz poza aukcją? Czemu akurat w tym mieście, może by ułatwić kradzież a Ramirez po prostu pojawiła się w dobrym czasie i miejscu. Dowiemy się? Same niewiadome. Trzeba pojechać do domu aukcyjnego. Hm a może sam Pherson chciał go sprzedać a potem się wycofał.

699Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 14:15

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Jeśli Aldo nie chciał nic więcej od kuriera, ten podpisał zeznania i wyszedł.
Teraz Adlo powinien spisać zeznania świadków i podejrzanych do akt i zgłosić w sekretariacie szeryfa, że chce skontaktować się z domem aukcyjnym. 
Lecz jeśli Aldo trochę pogrzebie to dowie się, że Lola kontaktowała sie z sekretariatem domu aukcyjnego w dniu, w którym Pherson zostawiał obraz na komisariacie. Zapewne tez ci, którzy chcieli od Phersona obraz kupić dowiedzieli się o sprawie i dlatego nie zgłosili sie po obraz.

700Biuro szeryfa i areszt - Page 28 Empty Re: Biuro szeryfa i areszt Sro 14 Sty 2015, 14:47

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
Ogarnąłem zeznania, raport z przesłuchania napiszę jutro, potem odnalazłem notkę z rozmowy Loli, nooo wynikało z niej niewiele. Chyba że była tam osobiście. Nic raport jutro. Wrzuciłem teczkę do akt a sam poszedłem do domu.

ZT

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 28 z 40]

Idź do strony : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach